• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietei Simonai Cymbaliukaitei – vos aštuoniolika, tačiau jos paskyrą socialiniame tinkle „Instagram“ seka beveik 45 tūkstančiai sekėjų. Tai nestebina, nes mergina išsiskiria iš savo bendraamžių: nuo paauglystės uždirba pinigus, viena keliauja po pasaulį, o šiuo metu mėgaujasi laisvais metais po mokyklos baigimo.

Vilnietei Simonai Cymbaliukaitei – vos aštuoniolika, tačiau jos paskyrą socialiniame tinkle „Instagram“ seka beveik 45 tūkstančiai sekėjų. Tai nestebina, nes mergina išsiskiria iš savo bendraamžių: nuo paauglystės uždirba pinigus, viena keliauja po pasaulį, o šiuo metu mėgaujasi laisvais metais po mokyklos baigimo.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt Simona sutiko papasakoti apie savo karjerą socialiniuose tinkluose, mėgstamas solo keliones ir tai, kuo šiuo metu gyvena bei ką planuoja ateityje.

Didelį būrį gerbėjų internete turinti mergina atskleidė, kad kurti turinį socialinėje erdvėje pradėjo būdama vos vienuolikos metų. Tuo metu feisbuke buvo populiaru kurti grupes ir talpinti juose vaizdo tinklaraščius. 

„Kartu su kita panele Samanta sukūrėme grupę „SS vlogai“ ir pradėjome kelti tokius filmukus kaip „kas yra mano kuprinėje“, „kaip darau namų darbus“ ir panašiai. Neturėjome jokios konkrečios nišos ar noro iš to vystyti karjerą. Tai buvo papildoma veikla po pamokų, naujų bendraminčių paieška“, – prisiminimais dalijosi S. Cymbaliukaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Dalintis savo kasdienybe internete moksleivei pasirodė įdomu, tad 2017 metais video turinio kūrimą ji perkėlė į „YouTube“ platformą. Netrukus jaunoji interneto žvaigždė pajautė ir finansinę to naudą – įmonės siūlė merginai bendradarbiauti, o iš „YouTube“ už reklamą pradėjo kapsėti pirmasis uždarbis.

REKLAMA

„Kai pradėjo ateiti pajamos, supratau, kad tai išties gali būti mano darbu ir jis yra būtent tas, kuriame labiausiai save realizuoju ir jaučiu, kad galiu įkvėpti kitus, kurti bendraminčių bendruomenę“, – tikino S. Cymbaliukaitė.

Aistra – solo kelionės

Taip Simona subūrė tūkstančius siekiančią gerbėjų auditoriją, su kuria dalinasi savo kasdienybe, mintimis ir patarimais. Viena iš labiausiai jos sekėjus dominančių merginos veiklų – kelionės, į kurias ji dažniausiai leidžiasi viena.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pasakojo aštuoniolikmetė, solo kelionėmis ji susidomėjo būdama penkiolikos, kai internete pamatė, kaip tą daro kitos turinio kūrėjos.

„Man tokios kelionės pasirodė labai įdomios, tad ėmiau apie jas svajoti. Metus laiko įkalbinėjau tėvus ir galiausiai trims dienoms išvykau į Sankt Peterburgą. Tiesa, viskas nebuvo taip romantiška – daug verkiau, buvo nekomfortiška su savimi ir savo mintimis toli namų“, – atskleidė nuomonės formuotoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors pirmoji patirtis kiek apkarto, noras keliauti vienai nedingo ir kaip sako mergina, su kiekviena solo kelione buvimas su savimi tapo vis lengvesniu ir malonesniu.

Šiandien Simona skaičiuoja turėjusi jau devynias išvykas, į kurias ji vyko visiškai viena: aplankė Daniją, Škotiją, Švediją, Portugaliją, Austriją, Italiją, o kur dar daugybė kelionių su artimaisiais.

REKLAMA

Pasidomėjus apie nerimą tokio pobūdžio kelionių metu, Simona pasakojo, kad su baime susiduria tiek prieš išvykas, tiek jų metu.

„Bet gerokai labiau bijau ne kelionėse ištinkamų dalykų, o kiek patirčių galiu praleisti. Tam, kad jausčiausi ramiau, laikausi visų saugumo rekomendacijų: nevaikštau vėlai naktį, neinu visąlaik žiūrėdama į žemėlapį, nepalieku vertingų daiktų ir sąmoningai renkuosi vykti į saugesnes šalis“, – sakė keliautoja.

REKLAMA

Kelionės dažnai yra neatsiejamos nuo kuriozinių situacijų, tad nors S. Cymbaliukaitė joms kruopščiai ruošiasi, nesusipratimų kelyje kartais pasitaiko ir jai.

Simona pasakojo, kad šį rudenį rudenį būdama Austrijoje, buvo įsitikinusi, kad atgalinį bilietą nusipirko spalio 5 dienai. Tačiau dieną prieš nusprendusi jį patikrinti suprato, kad skrydį namo įsigijo kitai datai ir jau prieš savaitę turėjo būti Vilniuje: „Patyriau daug panikos ir nerimo, nuo to laiko nebepasitikiu savo akimis ir atmintimi. Laimei, radau bilietą reikiamai dienai, tik man tai kainavo gerokai brangiau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stengiasi taupyti

Paklausta, kokį patarimą duotų žmonėms, svajojantiems apie solo kelionę, S. Cymbaliukaitė teigė pirmam kartui rekomenduojanti rinktis Daniją, Norvegiją arba Portugaliją. Pasak jos, šiose šalyse saugu, vietiniai gerai šneka angliškai, yra draugiški, jose puikiai išvystyta infrastruktūra, o ir pačios šalys – labai gražios.

„Prieš kelionę pabandykite vieni išvykti į kavinę ar kitą miestą, kad priprastumėte prie savo kompanijos. Taip pat pirmos kelionės neplanuokite ilgos – visiškai pakaks dviejų-keturių dienų,“ – patarimais dalijosi aštuoniolikmetė. 

REKLAMA

Simona neslepia, jog planuodama keliones stengiasi daryti tai kuo ekonomiškiau: ieško skrydžių iki 50 eurų, renkasi apsigyventi svečių namuose arba „airbnb“ kambariuose. 

„Man, kaip savo asmeninę erdvę mėgstančiam asmeniui, svečių namai iš pradžių atrodė nepatraukliai, bet tereikėjo išbandyti ir supratau, kad tai yra lengviausias būdas užmegzti draugystes. Būdama Portugalijoje apsistojau pačiame centre esančiuose svečių namuose vos už 18 eurų nakčiai, į kainą įėjo ir pusryčiai. Labai rekomenduoju jų nebijoti, jei būsite patys sau, niekas prie jūsų tikrai nelys“, – tikino ji. 

REKLAMA

Po mokyklos – laisvi metai

Praėjusiais metais S. Cymbaliukaitė baigė mokyklą, tačiau nusprendė eiti netradiciniu būdu – mergina atidėjo studijas ir pasirinko vis labiau populiarėjančius laisvus metus. Anot jos, to priežastis – noras pailsėti nuo mokslų ir susikoncentruoti į savo veiklas. 

„Dar trokštu labiau pažinti save. Mano savęs pažinimo kelias prasidėjo, kai buvau keturiolikos. Taip jau nutiko, kad kovojau su valgymo sutrikimu ir kurį laiką neturėjau draugų. Tačiau stengiausi įžvelgti to laikotarpio vertę ir turėdama daug erdvės bandžiau geriau pažinti save. Dabar, kai nėra nei mokyklos, nei studijų, stengiuosi toliau tą daryti. Prie to ypač prisideda solo kelionės, minčių užrašymas, pokalbiai su kitais“, – atviravo aštuoniolikmetė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laisvus metus pasirinkusi Simona laiko nešvaisto ir per pusę metų spėjo nuveikti daugybę dalykų: mėnesiui laiko viena išvyko į Austriją, su sese keturias dienas praleido Skandinavijoje, aplankė Portugaliją, Škotiją, išbandė save keramikoje, išleido skaitmeninį gidą, kaip tapti socialinių tinklų administratoriumi. 

REKLAMA

„Tačiau po ilgesnių kelionių jaučiu, kad šiuo metu man norisi pastovesnės rutinos – galbūt išsinuomoti butą Vilniuje ir vykti į kiek retesnes, trumpesnes keliones. Tiesa, planuose jau yra trys kelionės iki vasaros!“, – džiaugėsi mergina. 

Mokslus kremta internete

Nors Simona kuriam laikui atsisakė studijų, mokslų užmiršti ji neketina: „Mokytis man patinka, todėl artimiausiems mėnesiams jau nusižiūrėjau keletą grafinio dizaino mokymų. Kol kas užsiimu tuo mėgėjiškai, bet matau daug potencialo ir noriu išmokti kurti profesionaliau. Labai džiaugiuosi, kad dabartiniame amžiuje yra aibė įvairių mokymų internete, kur gali mokytis savarankiškai.“

REKLAMA

Tiesa, S. Cymbaliukaitė neslepia, kad turi minčių laisvus metus prieš studijas prasitęsti dar vieneriems ar net keleriems metams. 

„Turiu daug idėjų, kokius projektus norėčiau sukurti, kaip patobulėti, kokių įgūdžių dar gauti, kokias šalis aplankyti. Tokiems norams, jaučiu, šių vienerių metų tikrai neužteks“, – teigė jaunoji nuomonės formuotoja. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų