Ligoninėms kovojant dėl kiekvieno paciento gyvybės pandemijos metu, pradėjo stigti darbuotojų, net tų, kurie galėtų išnešti šiukšles. Į pagalbą gydytojams ir slaugytojams ateina savanoriai. Viena tokių ir Šaulių sąjungos narė Justina.
Prodiuserė kartu su kitais šauliais, savanoriauja Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Kiekvieną dieną šie žmonės eina keturias valandas savanoriauti raudonojoje zonoje – ten, kur didžiausia tikimybė užsikrėsti, todėl privaloma dėvėti gausybę apsaugos priemonių.
,,Kovo mėnesį buvau ne tik viena pirmųjų sergančių, bet ir pirmoji, kėlusi nuotraukas iš palatos bei su dideliu gailesčiu rašiusi apie gydytojų rasojančius akinius, žliaugiančias slaugytojas. Reikėjo priprasti prie apspitusių “žmogeliukų” baugiuose skafandruose. Tuomet nė nesapnavau, jog šiuos vilkėsiu ir pati... O gailėjau ne be reikalo. Nuo šutimo ir žvėriško troškulio būna, kad akyse užtemsta", - moteris dalijosi įrašu socialiniuose tinkluose.
J.Ragauskaitė viena pirmųjų Lietuvoje viešai paskelbė, kad užsikrėtė koronavirusu ir apie nelengvą sveikimo kelią aktyviai rašė savo socialinių tinklų paskyrose. Lygiai po 44 dienų – balandžio pabaigoje, moteris sulaukė pirmojo neigiamo koronaviruso testo rezultato.
Prisimindama ligos pradžią, moteris iki šiol nėra tikra, kur galėjo užsikrėsti. Labiausiai tikėtina, anot Justinos, kad virusas ją pričiupo Prancūzijoje, kur tuo metu viešėjo darbo reikalais ir turėjo susitikimų su keliais kolegomis. Kaip paaiškėjo vėliau, dalis jų irgi susirgo COVID-19. Vos parskridusi į Lietuvą, Justina iškart pasijuto blogai – sukilo aukšta temeperatūra, siaubingai laužė kaulus, todėl skubiai buvo išvežta į ligoninę. Ten atliktas koronaviruso testas parodė, kad ji užsikrėtusi.
„Aš visada pabrėžiau ir pabrėšiu, kad COVID-19 simptomai kiekvienam pasireiškia labai individuliai. Nesu medikė, todėl tikrai negaliu pasakyti žmonėms, ar jie užsikrėtę, nors klausimų ir žinučių su krūvomis vardinamų simptomų sulaukiu iki šiol. Man liga pasireiškė labai dideliu kaulų laužymu, o skausmas buvo toks, kad belikdavo tik cypti ir aukšta temperatūra. Kitiems nepasireiškia išvis jokie simptomai, dar kitiems būna tarsi lengva sloga. Todėl atsakingai prašau visų – jeigu turite įtarimų dėl savo sveikatos, kreipkitės į medikus ir atlikite koronaviruso testą, o ne spėliokite,“ – ragina Justina.
Moteris taip pat nerimauja, kad pastaruoju metu aktyvėja sąmokslo teorijų kūrėjai, neigiantys koronaviruso egzistavimą. Nuo pat pradžių, kai viešai paskelbė apie užsikrėtimo faktą, Justina sulaukia įvairių asmenų žinučių, kurie be užuolankų rėžia esą ji vaidino, kad serga ir net yra gavusi atlygį už puikius aktorinius gebėjimus.
„Tai yra toks absurdas, kad aš net neturiu žodžių! Vieni mano, kad man sumokėjo Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija, kiti – kad pati Pasaulio sveikatos organizacija. Kitiems užkliuvo, kad nuotraukose iš ligoninės užfiksuoti tik daiktai, o manęs pačios nėra! Kai įdėjau asmenukę – vėl pasipylė komentarai, esą čia montažas. Tie žmonės, kurie netiki koronaviruso tikrumu yra kažkokiame kosminiame užtemime – nežinau, kas turi atsitikti, kad jų akys atsivertų.
Man vienu metu net buvo kilusi mintis pasiūlyti jiems susitikti ir patiems „išbandyti“ virusą – gal tada liautųsi skleisti sąmokslo teorijas? Galiausiai supratau, kad tų žmonių buką užsispyrimą galime įveikti tik garsiai įvardindami, kad jie yra reali grėsmė visuomenei ir viešai netoleruodami jų paistalų“, – sako Justina.