O vienoje labiausiai užterštų pasaulio šalių – Nepale – gyventojai kovoja su kalnais šiukšlių tiesiog gatvėse.
Tikrų tikriausia šiukšlių upė Gvatemaloje. Kasmet į ją patenka per 20 tūkstančių tonų plastiko, tad vaizdelis iš arti – išties žadą atimantis. Kur pažiūrėsi – šimtai plastikinių butelių ir kitų atliekų.
Vien Las Vacos upė atsakinga už 2 procentus pasaulinės plastiko taršos, patenkančios į jūras ir vandenynus. Tad upę, kurios prieigose tiesiog plaukioja plastiko atliekos, bando sutvarkyti „Ocean Cleanup“ komanda.
„Manau, visa pakrantė būtų puikiai tinkama turizmui, tačiau dabar tai – neįmanoma, nes paplūdimyje kiekvienas šiukšlių sluoksnis siekia metrą“, – kalba „Ocean Cleanup“ įkūrėjas Boyanas Slatas.
Anot šios organizacijos, Las Vacos upė – viena labiausiai užterštų pasaulyje. Ir nenuostabu, mat kai kuriose vietose šiukšlių tiek daug, kad upės matyti vos lopinėlis.
Nepalo sostinė Katmandu, kurios gatvėse – tiesiog kalnai atliekų. Žmonės pro centrinę miesto aikštę eina su kaukėmis ant veido – tik taip esą gali iškęsti pūvančių šiukšlių dvoką.
„Mes jau pavargome nuo šiukšlių. Mes nuo jų susergame ir turime važiuoti į ligonines“, – sako Katmandu gyventojas Bhimas Bahaduras Lama.
Ir tokia aikštė – tik viena iš daugelio Nepalo vietų, kuriose stūkso kalnai šiukšlių. Esą sostinėje stringa atliekų išvežimas. Vis tik panašu, kad ir ilgalaikėje perspektyvoje Nepalo gyventojams su atliekomis susitvarkyti sunku – tokie milžiniški kalnai šiukšlių gyventojų laukia vos išvažiavus iš šalies sostinės.
Nepalas yra viena labiausiai užterštų pasaulio valstybių, o oro kokybė šioje šalyje pripažinta blogiausia pasaulyje.