• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidutinė pasaulinė Žemės paviršiaus temperatūra gegužę buvo aukščiausia nuo 1880 metų, taip pat atnaujinti kalendorinio pavasario ir sausio-gegužės laikotarpio temperatūros rekordai.

REKLAMA
REKLAMA

JAV nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų valdybos (NOAA) paskelbtais duomenimis, gegužės mėnuo tęsia klimato rekordų „ruožą“: šilčiausias stebėjimų istorijoje buvo ir 2010 metų kovas bei balandis.

REKLAMA

Temperatūros anomalijos, 2010 metų gegužė. NOAA iliustr.

Pasak NOAA, aukšta temperatūra buvo didžiojoje Žemės sausumos dalyje. Didžiausios temperatūros anomalijos užfiksuotos Šiaurės Amerikos rytuose, Brazilijos ir Europos rytuose, Azijos pietuose, Rusijos rytuose ir Pusiaujo Afrikoje. Anomališkai žemos temperatūros atvejų buvo Šiaurės Amerikos vakarinėje dalyje, Argentinos šiaurėje, Azijoje ir Europos vakaruose, rašoma NOAA spaudos tarnybos pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Klimatologų duomenimis, vidutinė pasaulinė Žemės paviršiaus temperatūra gegužę buvo 0,69 laipsnio Celsijaus didesnė nei vidutinė XX amžiaus temperatūra (14,8 laipsnio).  Balandį šis rodiklis buvo 14,5 laipsnių Celsijaus - 0,75 laipsnio didesnis už atitinkamą vidutinį lygį.

 

 

Sausumos ir vandens temperatūros anomalijos nuo 1880 iki dabar.

Mokslininkai taip pat pažymi, kad ledo plotas Arktyje gegužę sudarė vidutiniškai 13,1 mln. kv. km - tai 3,7 proc. mažiau nei vidutinis šio mėnesio rodiklis 1979-2000 metų duomenimis. JAV nacionalinio sniego ir ledo informacijos centro (NSIDC) duomenimis, ledas Arkties regione tirpo 50 proc. greičiau nei paprastai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų