Be „No Theatre" spektaklio – kolektyvinio išgyvenimo „Kaligula", pagrindinėje festivalio programoje žiūrovai turėjo galimybę sutikti tokius šiuolaikinio teatro vardus kaip Frank Castorf (Vokietija), Jan Klata (Lenkija), Meng Jinghui (Kinija), skandalinguosiuos, neseniai Lietuvoje pasirodymą surengusius, britus „The Tiger Lilies" bei daugelį kitų žymių teatro vardų.
Vizitą į svečią šalį lietuviai planavo metus
„Pernai į Lietuvą buvo atvykusi Kinijos ekspertų delegacija, kuri peržiūrėjo eilę Lietuvos kūrėjų sukurtų darbų ir pasirinko savo favoritus. Labai džiugu, kad pastebėjo ir savo festivaliui pasirinko būtent mus. Turint omenyje stiprų Lietuvos teatro kontekstą - mums tai didelis įvertinimas ir paskatinimas“, – pasakojo režisierius V. Bareikis.
Visi pasiruošimo ir detalių derinimo darbai užėmė daug laiko. Su organizatoriais buvo aptartos net smulkiausios spektaklio detalės, dėl kultūrinių skitumų teko nežymiai keisti kelias scenas. „Natūralu, kad Azijoje ir Europoje skiriasi požiūris į tam tikrus dalykus. Esame labai dėkingi Lietuvos kultūros atašė Kinijoje už patarimus ir pagalbą derinant šių gastrolių detales. Visa tai darant vieniem viskas būtų buvę žymiai sudėtingiau“ – komentavo „No Theatre“ vadybininkė Vaida Viršutytė.
Vudženo teatro festivalyje spektaklis "Kaligula" buvo parodytas keturis kartus
„Kaligulos“ Kinijos teatro mylėtojai labai laukė. Į pirmuosius du vaidinimus bilietai buvo išparduoti vos paskelbus apie spektaklį. „Žiūrovai mūsų spektaklį įvertino labai gerai, kilo didelis ažiotažas. Į paskutinį, ketvirtąjį parodymą žiūrovai nebetilpo ir stengėsi patekti netgi tie, kurie spektaklį jau matė. Taip pat sulaukėme nemažai palankių teatro kritikų atsiliepimų. Dabar turime minčių grįžti į Kiniją ateityje ir parodyti „Kaligulą“ skirtinguose miestuose, nes susidomėjimas tikrai labai didelis“ – apie ateities planus pasakojo režisierius.
Savo recenzijoje Kinijos teatro kritikė Gu Du pažymėjo, kad spektaklis „Kaligula" demonstravo aukščiausią vaidybos meistriškumą ir teigė, kad tai aiškus šių metų favoritas. Lietuvių kūrėjų darbą nagrinėjantys straipsniai pasirodė net septyniuose Kinijos leidiniuose bei internetiniuose portaluose, tarp kurių didžiausi informaciniai portalai, tokie kaip "Global times" ir "China daily news". Interviu su režisieriumi ir aktoriais buvo transliuojamas per radiją.
Planuose kiti užsienio festivaliai
Festivalyje teatro judėjimo „No Theatre" spektaklis sulaukė susidomėjimo ne tik iš vietinės publikos. Jau po pirmo parodymo lietuviai gavo bendradarbiavimo pasiūlymų iš kitų festivalyje viešėjusių užsienio teatro profesionalų. Grįžus iš Kinijos toliau aktyviai bendraujama su galimais partneriais iš Australijos, JAV, Indijos ir Taivano.
Kuo žiūrovus pavergė „Kaligula”? „Mūsų spektaklis labai atitiko vietą, kurioje buvo rodomas, taip pat Kinijos publikos poreikius. Spektaklyje labai daug interaktyvumo, bendravimo su publika. Pradžioje nežinojome, kaip Kinijos žmonės į tai rea guos. O pasirodo, kad jiems to labai reikia – toks bendravimas teatre jiems neįprastas. Jiems patiko, pasirodė kaip kažkas naujo. Taip pat sutapo spektaklyje naudojamos Rytų teatro citatos bei Kinijos teatrui artimas garso takelis. Festivalio publika mus priėmė netikėtai ir labai maloniai“, – pasakojo režisierius Vidas Bareikis.
„Norisi, kad visa ši banga po mūsų keturių spektaklių parodymų nenuslūgtų. Metų eigoje planuojame megzti ryšius, nenutraukti bendravimo su partneriais, su kuriais jau susipažinome. Labai viliuosi, kad metų eigoje pavyks ir vėl aplankyti Kiniją“, – sakė V. Bareikis.
O kol kas išvysti sėkmingai Lietuvos vardą reprezentuojantį, jaunosios kartos kūrėjų darbą „Kaligula" bus galima prieš pat Naujuosius metus - gruodžio 28 dieną lietuviškuosiuose Imperatoriaus Kaligulos namuose – „Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje“. Daugiau informacijos galima rasti teatro judėjimo „No theatre" facebook paskyroje.