Jau kone mėnesį sklindančioms kalboms, ar saugu „Vichy“ vandens parke mėgautis vandens pramogomis, padėtas taškas. Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) antradienį patvirtino, kad legionelių, kenkiančių žmogaus sveikatai, kiekis parko vandenyje neviršija leistinos normos. Taigi parke maudytis yra saugu.
Įkliuvo į biurokratinę mėsmalę
Vandens parko atstovas spaudai Nerijus Mikalajūnas „Balsui.lt“ teigė, kad nuostoliai, kuriuos parkas patyrė, dar neįvertinti, tačiau jie yra nemaži.
„Visiškai nepagrįstai buvo pakirstas pasitikėjimas mūsų parku. Sumažėjo lankytojų srautai, parkui padaryta žala labai didelė“, - sakė pašnekovas.
Parko atstovas spaudai prisiminė, kad rugpjūčio 19 dieną atlikto patikrinimo metu buvo pastebėta, kad legionelės „Vichy“ parko vandenyje yra suaktyvėjusios. Tą pačią dieną parkas ėmėsi veiksmų joms išnaikinti, atliko patikrinimą ir rugsėjo 5 dieną gavo rezultatus, kurie patvirtino, kad legionėlių kiekis vandenyje neviršijo leistino. Kadangi atliktas testas grėsmės nepatvirtino, parkas uždarytas nebuvo.
„Po rugpjūčio 19-osios prasidėjo biurokratinė mėsmalė. Viena sveikatos apsaugos institucija rašė raštus kitai, priiminėjo sprendimus, tada rašė mums ir t.t. Mes buvome įpareigoti nuo rugsėjo 6 dienos užsidaryti ir išnaikinti legioneles, kurios jau buvo išnaikintos prieš dvi savaites. O vėliau mūsų jau buvo prašoma užsidaryti ir daryti tai, ką jau buvome padarę. Tada mes neužsidarėme, kadangi nebuvo prasmės to daryti, mes turėjome testo rezultatus, liudijančius, kad parkas yra visiškai saugus. Mūsų argumentai neįtikino sveikatos apsaugos institucijų, buvo ir toliau eskaluojama tema, kad mes esame nesaugūs ir turime užsidaryti“, - visą istoriją prisiminė N. Mikalajūnas.
Pareiga – susigrąžinti klientus
Pašnekovo teigimu, ši situacija yra pavyzdys, kuomet neatsakingomis kalbomis yra kenkiama verslui ir to verslo santykiams su klientais.
„Esame sąžiningas parkas. Kovą su bakterijomis vykdome savo iniciatyva, tikriname vandenį kas dvi savaites, - tikino N. Mikalajūnas ir pridūrė, kad legionelės gyvena visame gėlame vandenyje, todėl yra pavojingos ne pačios savaime, o tik tada, kai jų kiekis viršija leistiną normą. – Su kiekio kontrole susiduria visos maudynių paslaugas teikiančios įmonės“.
Pašnekovas pripažino, kad dėl patirtos žalos parkas svarsto galimybę išsiieškoti nuostolius ir per teismą.
„Dabar skaičiuojame nuostolius, vertiname ir svarstome įvairias galimybes. Pirma mūsų pareiga – susigrąžinti klientų pasitikėjimą. Esame saugus, švarus parkas, kuris nepagrįstai buvo linksniuojamas visą mėnesį kalbant apie dalykus, kurie tiesiogiai mums kenkia“, - kalbėjo „Vichy“ vandens parko atstovas.
Vandens parkas per pastarąjį laiką sulaukė tiek klientų skambučių, tiek nuogąstavimų dėl sklindančių žinių apie parko galimą nesaugumą, tačiau pašnekovas tikino, kad klientų, atšaukusių savo abonementus nebuvo.
Tyrimai užtrunka
„Balsas.lt“ primena, kad Vilniaus visuomenės sveikatos centras anksčiau yra teigęs, kad norint įsitikinti, ar vandenyje legionelių koncentracija neviršija normų, reikalingi 10 dienų trunkantys laboratoriniai tyrimai, todėl priimti tokius atsakingus sprendimus kaip rinkos ribojimo priemonės taikymas ar jos atšaukimas, užtrunka.
VVSPT yra teigę kad „Vichy“ vandens parkas atsisakinėjo stabdyti savo veiklą motyvuodamas, kad legionelių jo vandens sistemose nebėra, ir žadėdamas greitu laiku imtis priemonių, kad tokios situacijos nebepasikartotų.
„Mes, žinoma, džiaugiamės, kad ūkio subjektas sprendžia šias problemas, tačiau vien jo žodžių negana, – aiškino VVSPT atstovai. – Atšaukdami savo sprendimus, kurie daro lemiamą įtaką visuomenės sveikatai, privalome remtis neginčijamais faktais – laboratoriniais tyrimais. Negalime rizikuoti žmonių gyvybėmis.“
„Vichy“ vandens parkas nuo rugpjūčio 19 iki spalio 1 dienos uždaromas, tačiau parko atstovas patikino, kad tai nesusiję su kilusiu konfliktu, o tėra profilaktiniai darbai, vykdomi jau kiekvienais metais tuo pačiu metu.