Vilniaus apygardos teismas atsisakė priimti PST ieškinį, kuriuo įmonė prašė jai iš universiteto priteisti 359,3 tūkst. eurų skolą ir beveik 20 tūkst. eurų delspinigių, bei nurodė, kad priteista skola gali būti grąžinama priverstinai.
„Skola ieškovei (PST – BNS) yra priteista ir gali būti priverstinai vykdoma, todėl toks ieškovės reikalavimas negali būti nagrinėjamas teisme“, – rašoma spalio 24-osios nutartyje, kurią dar galima skųsti.
Skolą VGTU turi sumokėti pagal šiemet gegužės 16-osios Lietuvos apeliacinio teismo nutartį, kuria universiteto laboratorijų statybų sąnaudų kainų indekso formulė patvirtinta taip, kad darbų galutinė kaina siektų 17,1 mln. eurų – 359 tūkst. eurų daugiau nei sutarta anksčiau.
Anot nutarties, po Apeliacinio teismo sprendimo PST kreipėsi į universitetą ir prašė skolą sumokėti geranoriškai, bet aukštoji mokykla atsisakė tai padaryti.
PST sutartį su universitetu dėl Elektronikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos (EMTI) fakultetų mokomojo ir laboratorijų korpusų statybų sutarė 2020-ųjų rugpjūtį, pagal ją 15,9 mln. eurų vertės statybos turėjo būti baigtos per dvejus metus.
2021-ųjų gruodį šalys sutarė, kad neužbaigtų darbų kaina, taikant bendrąjį statybos sąnaudų elementų kainų indeksą, didinama 10,5 proc., o bendra jos vertė išauga iki 16,8 mln. eurų. Tačiau PST 2022 metų birželį paprašė kainą perskaičiuoti dar kartą neužbaigtus darbus branginant 14,3 proc., o sutarties vertę padidinti iki 17,1 mln. eurų.
Vilniaus apygardos teismas pernai gruodį PST prašymą dėl sutarties kainos perskaičiavimo atmetė nurodęs, kad universiteto taikoma indeksavimo formulė yra teisinga.
Statybos finansuotos Europos Sąjungos fondų ir VGTU lėšomis, gautomis už parduotą nekilnojamąjį turtą.