Naująją, daugiau kaip 110 kvadratinių metrų ploto laboratoriją sudaro dvi patalpos, jose įrengtos „Microsoft“ ir „Nokia“ bei „Apple“ klasės. Kurdami novatoriškus sprendimus studentai gali naudotis naujausia įranga: „Nokia“ mobiliaisiais telefonais su „Windows Phone“ operacinėmis sistemomis, „Microsoft“ žaidimų kompiuteriu „Xbox“, „iPhone“ mobiliaisiais telefonais ir planšetiniais kompiuteriais „iPad“.
„Mūsų universitete itin populiarios multimedijos, kitaip dar vadinamos daugialypės terpės, ir kompiuterinio dizaino studijos. Jos apima darbą su vaizdu, garsu, animacija ir tekstu. Esame tikri, kad šios krypties studentai bus dažni naujosios laboratorijos lankytojai ir joje gims išties išskirtiniai projektai“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mokslo prorektorius prof. habil. dr. Antanas Čenys.
Mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje įgyvendintus projektus, atliktus kursinius ir laboratorinius darbus universiteto dėstytojai studentams užskaitys kaip profesinę praktiką.
Sparti mobiliųjų aplikacijų laboratorijų tinklo plėtra Lietuvos aukštosiose mokyklose dar kartą patvirtina – mobilieji sprendimai yra vienas iš rytojaus ekonomikos variklių. Kartu su partneriais norime suteikti galimybę jauniems ir gabiems žmonėms savo žinias ir idėjas ne tik pritaikyti praktiškai, bet ir iš jų uždirbti, sukurti savo verslą“, – teigia „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.
Laboratorijos partnerė bendrovė „Microsoft Lietuva“ tikisi, kad naujoji erdvė suteiks galimybę studentams plėtoti pasaulinio lygio projektus.
„Lietuvoje mobiliosios programėlės išgyvena populiarumo bumą, o turėdami naują infrastruktūrą studentai iš Lietuvos galės sėkmingiau plėtoti ne tik vietinei, bet ir kitoms pasaulio rinkoms skirtas programėles. Mes taip pat kviečiame jaunuosius Lietuvos programuotojus pasinaudoti ir finansine parama – „Microsoft“ kartu su „Nokia“ įgyvendina 18 mln. eurų vertės programą „AppCampus“. Finansinę pagalbą gali gauti programėlių, skirtų sparčiausiai populiarėjančiai „Windows Phone“ platformai, kūrėjai“, – teigia „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris.
Partnerystė su novatoriškus sprendimus kursiančia Mobiliųjų aplikacijų laboratorija itin svarbi ir Vilniaus miestui.
„Džiaugiuosi, kad Vilniuje – mieste, turinčiame greičiausią pasaulyje internetą, atsiranda vis daugiau erdvių, kuriose gali būti kuriamas ateities miestas. Tikiu, kad čia dirbs tie, kurie mato pasaulį ne tokį, koks jis yra, o tokį, koks jis galėtų būti. Tad linkiu, kad su šia technologija mūsų kūrybiškiausi protai pasiektų geriausių rezultatų“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Bendrovė „AppCamp“ Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų tinklą žada ir toliau plėsti.
„Netolimoje ateityje tokios laboratorijos veiks ne tik Lietuvos aukštosiose mokyklose, bet ir užsienio šalyse. Visų šių laboratorijų tikslas vienas: suvienijus akademinę ir verslo bendruomenę įkvėpti jaunąją kartą pritaikyti studijų žinias praktiškai – kurti novatoriškus vertę teikiančius mobiliuosius sprendimus“, – sako „AppCamp“ vadovas Tomas Martūnas.
Naujoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija įkurta VGTU antrajame laboratoriniame korpuse (Saulėtekio al. 11, Vilnius). Laboratorijos interjerą sukūrę universiteto studentai joje ne tik kurs naujus mobiliuosius sprendimus, bet ir leis laisvą laiką po paskaitų.
Pirmosios trys Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos veikia Vilniaus universitete (VU), Kauno technologijos universitete (KTU) ir Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Laboratorija VU atidaryta bendradarbiaujant su Kinijos telekomunikacijų kompanija „Huawei“, KTU – su „Samsung Electronics Baltics“, Klaipėdoje – su „Sony“. Prie visų trijų laboratorijų atsiradimo prisidėjo ir „Omnitel“ bei „AppCamp“.