Kentukio universiteto lengvosios atletikos atstovai pirmadienį pranešime spaudai pranešė, kad sekmadienį mirė „Wildcats“ šokių komandos narė Kate Kaufling. Kaufling buvo 20 metų, rašo abcnews.com.
Vyriausioji „laukinių kačių“ trenerė Dawn Walters pareiškime pavadino Kaufling „džiaugsmu“. „Kate buvo nuostabus žmogus treniruojantis ir būnant šalia. Jos šypsena galėjo nušviesti visą kambarį, ir ji buvo mylima visų komandos draugių“, – sakė Walters.
„Visi liūdime dėl Kate mirties. Prisiminsime ją dėl sunkios kovos, kurią ji kovojo su osteosarkoma per pastaruosius metus. Ji buvo drąsi iki pat pabaigos ir visi mes galime semtis įkvėpimo iš jos drąsios kovos. Mūsų mintys, maldos ir meilė yra su Kaufling šeima.“
Universitete mokėsi net ir sirgdama vėžiu
Be to, kad buvo šokių komandos narė, Kaufling taip pat studijavo slaugą universitete, esančiame Leksingtone, Kentukio valstijoje. JK vykdomoji asocijuota sporto direktoriaus pavaduotoja Sandy Bell kitame pareiškime pavadino Kaufling „nuostabia studente“.
„Net ir gydydamasi nuo vėžio, Kate nesustojo mokytis, rodydama nuostabų pavyzdį savo komandos draugams“, – sakė Bell. „Kate buvo mylima visų, kurie ją pažinojo, ir jos labai trūks. Jungtinės Karalystės lengvosios atletikos organizacijos vardu reiškiame gilią užuojautą Holly, Steve'ui, Abbey ir visai Kauflingų šeimai.“
Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, vėžys, kuriuo sirgo Kaufling, – osteosarkoma – tai retas vėžio tipas, kai auglys išsivysto naujuose augančių kaulų audiniuose. Toks kaulų vėžys kaip osteosarkoma sudaro apie 5 proc. visų vaikų vėžio atvejų.
Kaulų vėžio simptomai
Osteosarkoma, labiausiai paplitęs kaulų vėžio tipas, paprastai pasireiškia paaugliams ir vaikams. Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, osteosarkoma labiau rizikuoja susirgti tie, kuriems anksčiau buvo taikyta chemoterapija ar spindulinė terapija, kuriems yra pakitęs RB1 genas arba kiti specifiniai genetiniai susirgimai, pavyzdžiui, Li-Fraumeni sindromas arba Pageto liga.
Osteosarkomos simptomai gali būti sąnarių skausmas, patinimas virš kaulo ar kaulinės kūno dalies arba nepaaiškinamas kaulo lūžis, o liga diagnozuojama atliekant vaizdinius tyrimus ir biopsiją. Osteosarkomos gydymo būdai priklauso nuo paciento prognozės ir būklės ir gali apimti operaciją, chemoterapiją arba spindulinį gydymą.
Kaulų vėžys paprastai prasideda ilguose kojų ir rankų kauluose, tačiau gali apimti bet kurį kaulą. Be jautrumo, oda aplink gali būti ištinusi ir paraudusi. Jei paveiktas kaulas yra netoli sąnario, gali būti sunku vaikščioti, žmogus gali imti šlubuoti.
Prie sergančio kaulo net gali atsirasti guzelis, o susilpnėjęs kaulas gali lūžti dėl visai nesunkaus sužeidimo ar sumušimo. Retesni kaulų vėžio simptomai gali būti stiprus karščiavimas, nepaaiškinamas svorio kritimas ir naktinis prakaitavimas.
Jei kaulo skausmas nepraeina, sunkėja, yra labai stiprus, kreipkitės į gydytoją. Medikas paskirs rentgeną, kuris parodys, kodėl kaulą skauda. Jei rentgenas parodys, kad yra anomalijų, tuomet būsite nukreipti pas chirurgą ortopedą.
Rentgenas yra labai efektyvus būdas aptikti kaulams padarytą žalą, kurią sukelia vėžys. Jei būtų aptiktas vėžys, būsite nukreipti pas onkologijos specialistus gydymui. Norint nustatyti tikslią kaulų vėžio rūšį ir stadiją, gali prireikti biopsijos.
Dar gali būti atliekami magnetinio rezonanso ir kompiuterinės tomografijos tyrimai, kurie parodo, ar vėžys išplitęs į kitas organizmo dalis.