Vyras pasakoja, kad imuninė sistema, kovodama su virusais ir ligomis, atlieka svarbiausią vaidmenį, bet dėl daugelio žmonių netinkamo gyvenimo būdo ir mitybos ji, deja, tampa labai trapi, rašoma pranešime spaudai.
Šį šeštadienį TV3 žiūrovus žadins ir rytą kartu prie televizoriaus ekranų pradėti kvies kulinarinių pokalbių laida „Virtuvės istorijos“. Dėl susiklosčiusios padėties šalyje, siekiant laikytis visų saugumo reikalavimų, projektą kurianti prodiuserių kompanija „TV Topas“ pakoregavo laidos konceptą ir joje į azartišką dvikovą dėl geresnio kulinaro vardo stoja ne žinomi žmonės, o patys laidos vedėjai, šefai Ilona Juciūtė-Čibirkienė ir Dilanas Dampella Gamage. Nuspręsti, kuris iš jų geresnis kulinaras, tenka kviestinei žvaigždei, kuri, įvertinusi abu patiekalus, išrenka varžytuvių nugalėtoją.
Gamtos apsuptyje, du dešimtmečius skaičiuojančiame pramogų ir poilsio centre „Belmontas“ įkurtoje studijoje, laidos vedėjai šį šeštadienį gamins du gardžius ir sveikus patiekalus iš žuvų ir daržovių.
Ilona „Kamado Bono“ kepsninėje troškins menkę su pomidorais, o Dilanas garuose virs ešerį su daržovėmis. Įvertinti šefų kulinarinių sugebėjimų ir išrinkti, kuris patiekalas gardesnis, atvyks vienas garsiausių Lietuvos magų Arvydas Stonys.
Vedėjų laukia nelengva užduotis įtikti šio ryto laidos svečiui, mat Arvydas itin atidžiai rūpinasi savo mityba ir kruopščiai renkasi maisto produktus. Prieš keletą metų išgirsta prostatos vėžio diagnozė apvertė vyro gyvenimą aukštyn kojom. Pasak Arvydo, pokyčiams prireikė nemažai pastangų, tačiau pasiekti rezultatai ir suvaldyta klastinga onkologinė liga džiugina kiekvieną dieną.
„Sveikata be didelių pokyčių – liga yra sustabdyta, neprogresuoja, todėl galiu džiaugtis rezultatais. Labai rūpinuosi savo sveikata ir gera savijauta, beveik nevalgau mėsos, sportuoju ir kasdien vartoju Jungtinės Karalystės Kembridžo universiteto mokslininkų sukurtą specialų preparatą iš ciberžolių, brokolių, granatų ir žaliosios arbatos, kuriame ypač gausu polifenolių ir kitų fitocheminių medžiagų. Nevartoju alkoholio, stengiuosi kuo daugiau judėti ir gyventi teigiamomis, pozityviomis mintimis bei emocijomis“, - paslaptimi apie gerą savijautą dalinasi Arvydas.
Polifenoliai – tai augaluose randamos bioaktyvios medžiagos, pasižyminčios priešvėžinėmis, antiuždegiminėmis savybėmis. Jie suteikia vaisiui spalvą ir sustiprina jo skonį bei aromatą, tačiau taip pat dalyvauja augimo, dauginimosi procesuose, padeda augalams apsisaugoti nuo mikrobinių ar grybelinių infekcijų, intensyvių ultravioletinių spindulių.
Kaip ir augalai, taip ir žmogaus organizmas kiekvieną dieną kovoja su nepageidaujamais išoriniais veiksniais. Šį darbą atlieka imuninė sistema, gebanti apsaugoti nuo bakterijų, mikroorganizmų, infekcijų ir virusų. Pastaraisiais mėnesiais, kai visą pasaulį, įskaitant ir Lietuvą, užklupo COVID-19 viruso pandemija, stipraus imuniteto vaidmuo įgavo dar didesnę reikšmę.
Didelė rizika užsikrėsti šiuo klastingu virusu kyla ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir onkologinėmis ar kitomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams. Aktyvaus gydymo etape, atliekant chemoterapiją, radioterapiją, kaulų čiulpų transplantaciją ar chirurginį gydymą, onkologinių pacientų imuninė sistema nusilpsta, o dėl silpno imuninio atsako onkologiniai pacientai tampaneatsparūs visoms infekcinėms ligoms.
„Ypač šiuo laikotarpiu, daržovėse esantys polifenoliai labai reikalingi pažeidžiamiausioms rizikos grupėms – vyresniems žmonėms, senjorams ir lėtinėmis ar onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams. Mūsų imuninė sistema yra be galo trapi dėl netinkamos gyvensenos, dėl nevisavertės mitybos, tad sustiprinti ją, taip sumažinant riziką užsikrėsti šiuo ar kitu virusu, yra labai svarbu šiais laikais“, - laidoje pasakos Arvydas.
Jungtinės Karalystės nacionalinis „Pomi-T“ tyrimas, kuriam vadovavo Kembridžo universiteto profesorius onkologas Robertas Thomas, nustatė, kaip keturi polifenolių gausūs visadaliai produktai – brokoliai, granatai, ciberžolė ir žalioji arbata – aktyvina imuninę sistemą. Mokslininkai įrodė, kad šie augaliniai produktai, patalpinti į kapsulę, kartu veikia sinergetiškai, sustiprindami vieni kitų poveikį.
„Žmogaus imuninės sistemos tikslas – nuolat saugoti mūsų ląsteles ir organus. Pavyzdžiui, kovojant su vėžiu, imunitetui tenka labai svarbi užduotis nužudyti tūkstančius ankstyvųjų vėžinių ląstelių, kurios kiekvieną dieną susidaro mūsų kūne“, - teigia tyrimo autorius, onkologas, neseniai lietuvių kalba publikuotos knygos „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“ autorius, prof. Robertas Thomas.
Stiprinti imunitetą svarbu ne tik onkologiniams ar kitomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams, bet ir žmonėms, kurie dar nesiskundžia jokiais negalavimais, kad iš anksto užkirstų jiems kelią. Visuomenę kankina nežinia ir dėl galimos antros COVID-19 viruso bangos rudens ar žiemos laikotarpiu. Be to, šiuo metu šalyje įvestas karantinas nemažai daliai gyventojų kelia iššūkius, stresą, nerimą. Šie veiksniai taip pat silpnina imuninę sistemą, tad kyla rizika užsikrėsti ne tik koronavirusu, bet ir elementariu, kiekvieną sezoną užklumpančiu gripu ar peršalti, neįvertinus besikeičiančių oro sąlygų.
Patarimai imunitetui stiprinti, du gardūs ir itin sveiki patiekalai, polifenolių galia kovoje su vėžiu bei virusais ir magiški Arvydo Stonio triukai – jau šį šeštadienį, 8:30 val. per TV3 televiziją!
Į Lietuvą atėjus šiltoms dienoms televizijos žiūrovų pamėgtos kulinarinių pokalbių laidos „Virtuvės istorijos“ studija persikelia į gryną orą! Nuo šiol aršios ir azartiškos kulinarinės kovos vyks gamtos apsuptyje, du dešimtmečius skaičiuojančiame pramogų ir poilsio centre „Belmontas“. Į dvikovą dėl geresnio kulinaro vardo stos laidos vedėjai, šefai Ilona Juciūtė-Čibirkienė ir Dilanas Dampella Gamage. Kiekvienoje laidoje jie abu pristatys po gardų bei nepamirštamą patiekalą. Patiekalų gamybą lydės smagios istorijos bei naudingi patarimai, o kuriam gaminti sekasi geriau, kaskart nuspręs vis kita šalies įžymybė, į studiją atvykusi paragauti šefų šedevrų.
„Virtuvės istorijos“ – šeštadieniais, 8:30 val. per TV3!