Buvęs sveikatos apsaugos ministras įvertino ir trečiadienį Vyriausybės grąžintą privalomą kaukių dėvėjimą patalpose.
„Bendrai pats karantino neskelbimas atrodo šiek tiek keistokai ir <...> man tai susidaro dar vienas vaizdas, kad premjerė prisikalbėjus, kad stengsis neskelbti karantino, tokiu būdu bando tam tikrų politinių dividendų gauti. Kai nėra karantino, bet priemonės kažkokios įvedinėjamos“, – ketvirtadienį Seime susirinkusiems žurnalistams teigė A. Veryga.
Pasak politiko, su karantinu susijusios išmokos medikams už darbą su koronavirusu.
„Gali būti, kad tokiu būdu Vyriausybė siekia taupyti lėšas ir medikams nebemokėti už papildomą darbą. Kaukės pačios savaime nematau čia nieko blogo, gerai, kad jos yra, viskas su jomis tvarkoje.
Bet sutiksite, kad kaukių uždėjimas senesnio amžiaus žmonių nepaskiepys ir vis tiek pagrindinė priemonė, kuri šiandien yra reikalinga, yra neįgyvendinta. O ministras atsikalbinėja, aiškina, kad čia negeros priemonės, galvokite, ką kalbate. Jeigu jis žino, kaip padaryti geriau, tegu paskiepija be pinigų, be žalos atlyginimo. Bet kad nepaskiepija“, – kalbėjo A. Veryga.
Politikas įsitikinęs, kad karantino, kaip teisinio režimo, šiuo metu reikia. Anot A. Verygos, karantinas sukelia ne tik prievoles, bet ir galimybes.
„Jeigu tokia situacija yra sudėtinga, reikės ir su tais pačiais medikais atsiskaityt. Reikia turėti mechanizmą, kuris leis atlyginti medikams, įstaigoms patirtas išlaidas“, – komentavo A. Veryga.
Jis teigė, kad jam nėra aiškūs Vyriausybės išsikelti rodikliai, kada reikėtų griežtesnių ribojimų.
Buvęs sveikatos apsaugos ministras mano, kad atvejų šuolį lėmė tai, kad galimybių pasą gavę žmonės ėmė visiškai nesisaugoti viruso.
„Buvo sukeltas keistas lūkestis. <...> Kaukių nedėvėjimas buvo pateiktas kaip kažkoks bonusas, jeigu tu turi pasą ir esi pasiskiepijęs, nors žinoma, kad gali užsikrėsti ir ligą perduoti. <...> Žmonės suprato, kad jei esi paskiepytas, gali visai nesisaugoti ir dėl to mes matome plitimą“, – teigė A. Veryga.
Nutarimu taip pat rekomenduojama viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu.
Naujoji tvarka įsigalios nuo šio penktadienio – spalio 1 d.
Nutarime rašoma, kad tokie siūlymai teikiami atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje sparčiai plinta koronaviruso delta atmaina, o epidemiologinė situacija Lietuvoje išlieka nepalanki.
Praėjusią parą nustatyti 1806 nauji COVID-19 atvejai, mirė 19 žmonių, ketvirtadienį skelbia Statistikos departamentas. 16 mirusiųjų buvo neskiepyti ar nepilnai paskiepyti, pilnai paskiepyti buvo trys.
Per parą 2577 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyta 7,1 tūkst. žmonių. Ligoninėse šiuo metu gydomas 1201 COVID-19 pacientas – 30 daugiau nei parą prieš, 129 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta apie 13,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,2 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
Prisizaide su savo vakcinom! Turesime dabar serganciu ir mirstanciu kaip izraelije.
Ir dar toliau vakcinuotis kvies, zmogzudziai.
Zmones jus durni ar vakcina smegeneliu likucius istirpde?