Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl šios pensininkės. Įtariama, kad 7 žemės sklypus Trakuose ir Molėtuose ji galėjo įsigyti už sukčiavimą nuteisto sūnaus pinigus, skelbia FNTT.
Moteris septynis žemės sklypus įsigijo vaizdingose Trakų ir Molėtų rajonų vietovėse per aštuonerius metus.
FNTT teigia, kad dalies turto teisėtomis pajamomis ji pagrįsti negali, įtariama, kad dalį nekilnojamam turtui įsigyti skirtų lėšų ji gavo iš už sukčiavimą nuteisto sūnaus.
Nustatyta, kad pensininkė 2003–2011 metais nusipirko septynis žemės sklypus, taip pat 100 procentų prekyba užsiimančios bendrovės akcijų, kurių vertė siekia daugiau nei 170 tūkstančių eurų.
FNTT pareigūnų tyrimas atskleidė, kad dalis šiam turtui įsigyti naudotų piniginių lėšų buvo gautos iš jos sūnaus, neseniai ekstradicijos būdu parvežto iš Vietnamo į Lietuvą, taip pat jos sutuoktinio. Pasak FNTT, įtariamosios sūnus ir sutuoktinis 2000–2004 metais sukčiavo, nustatyta, kad jie apgaule gavo daugiau kaip 455 tūkstančių eurų. Už įvykdytus nusikaltimus 2014 metais Vilniaus apygardos teismas juos nuteisė.
FNTT tyrimo metu nustatyta, kad įtariamoji už savo deklaruotas pajamas įsigyti prabangaus nekilnojamojo turto ir bendrovės akcijų negalėjo. Įtariamajai paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Pensininkės valdomam 176 tūkstančių vertės turtui, kurio ji negali pagrįsti teisėtomis pajamomis, prokuroras savo nutarimu laikinai apribojo nuosavybės teises.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Generalinė prokuratūra.
Kaip skelbta, nuo teisėsaugos Vietname slapstęsis verslininkas S.Rachinšteinas rugpjūtį lėktuvu pargabentas į Lietuvą. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) skelbė, kad Lietuvos ieškomas verslininkas sulaikytas sausio 21 dieną Vietname, Hošimino mieste. Tai pirmas ekstradicijos iš Vietnamo į Lietuvą atvejis.
Verslininkas slapstėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Singapūre, Tailande, galiausiai sulaikytas Vietname. Už sukčiavimą stambiu mastu nuteistam S.Rachinšteinui nuosprendžiu skirta pustrečių metų įkalinimo bausmė. Dabar vyras ją atlieka.
S.Rachinšteinas nuteistas dėl to, kad valkatų ir benamių vardu buvo įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį 2000-2004 metais galėjo legalizuoti ir pasisavinti beveik 3 mln. eurų bei daugiau nei 400 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.
Aukščiausiojo Teismo septynių teisėjų kolegija kovą patvirtino Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuris paskelbtas 2014 metų gruodį. Tuomet skelbiant nuosprendį S.Rachinšteinas nedalyvavo, manoma, kad jau tuo metu jis buvo išvykęs iš Lietuvos.
FNTT atlieka dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su šiuo verslininku. Jame S.Rachinšteinas įvardijamas organizuotos grupės vadovu ir kartu su bendrininkais įtariamas dėl sukčiavimo gaunant milijonines Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas, dokumentų klastojimo, neteisėtos įmonių veiklos.