„Atsakingos verslo įmonės visame pasaulyje nuolat skatina pažangius studentus, o mūsų įmonių grupė ne vienerius metus aktyviai diegia šią praktiką ir Lietuvoje. Mecenavimą vertinu ne tik kaip pagalbą ir paskatinimą perspektyviems jauniems žmonėms, bet ir kaip investiciją į visą Lietuvos verslo ateitį. Viena efektyviausių priemonių spręsti gerų specialistų trūkumą yra „augintis“ juos dar universitetų auditorijose“, – teigia „Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis.
Pasak verslininko, norint, kad jauni žmonės sklandžiai integruotųsi į darbo rinką, labai svarbu, jog verslas ir aukštojo mokslo įstaigos veiktų išvien. „Mes labai vertiname bendradarbiavimą su KTU. Manau, kad bendros pastangos padeda mažinti ir jaunų specialistų emigracijos iš Lietuvos problemą“, – sako V. Matijošaitis.
Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto I kurso magistrantas Julius Jaloveckas, kuris į skatinamąsias stipendijas pretenduoja jau ne pirmus metus, sako, kad skatinamosios stipendijos kelia motyvaciją, skatina siekti dar daugiau. „Labai svarbu, kad mecenatai ir toliau palaikytų ryšį su stipendininkais, nes finansinės paskatos pasimiršta, o pažintys, pripažinimas išlieka ilgam laikui“, - teigia J. Jaloveckas.
Ekonomikos ir verslo fakulteto IV kurso bakalauras Tomas Reizgys neslepia džiaugsmo, kad yra gavęs ne vieną skatinamąją stipendiją, o studijuojant paskutiniame kurse nusišypsojo sėkmė ir sunkaus darbo rezultatai buvo atlyginti su kaupu - tą patį pusmetį studentas gavo ir rektoriaus bei mecenato stipendijas.
Piniginės paskatos taip pat buvo skirtos Gintui Dauskurdui (Elektros ir elektronikos fakulteto III kurso bakalaurui), Nagliui Ausmanui (Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto IV kurso bakalaurui) ir Tadui Brazdauskui (Cheminės technologijos fakulteto IV kurso bakalaurui).