• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienio rytą Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) valdybos narių susitikime buvo susitarta dėl Vyriausybės ir LVK bendradarbiavimo sprendžiant jaunimo nedarbo, kovos su šešėline ekonomika ir kitus aktualius klausimus.

REKLAMA
REKLAMA

Jaunimui reikia ne pašalpų, o gebėjimų skatinimo sistemos

Po susitikimo LVK prezidentas Valdas Sutkus žurnalistams sakė, kad ankstesnės Vyriausybės pasirinkti būdai spręsti jaunimo nedarbo problemas nepasiteisino. Jo teigimu, svarbiausia – stiprinti jaunimo gebėjimus konkuruoti darbo rinkoje.

REKLAMA

„Pašalpų davimas darbdaviui už tai, kad jis priima jauną žmogų, mūsų nuomone, nėra perspektyvu. Mes apklausėme savo narius ir neatsirado nė vieno darbdavio, kuris sakytų, kad dėl to, jog gausiu kelis šimtus litų, priimsiu jaunuolius į darbą. Reikėtų ugdyti gebėjimus, kurti sistemą“, – sakė V. Sutkus.

REKLAMA
REKLAMA

Jis priminė, kad LVK jau kuris laikas įgyvendina projektus, skirtus verslumui ugdyti ir jaunimui įdarbinti ir minėjo studentų praktikų atlikimo sistemą, studentų ir darbdavių pageidavimų duomenų bazę.

„Kai į įmonę ateina 5–10–15 studentų atlikti praktikos, yra didelė tikimybė, kad trečdalis ar ketvirtadalis jų liks dirbti. Todėl mes siūlome pinigus, skirtus pašalpoms, gražinti į programų, skirtų gebėjimams stiprinti tęsimą“, – aiškino V. Sutkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viešieji pirkimai – dirva šešėliui tarpti

Pasak V. Sutkaus, su šešėliu galima kovoti dviem būdais. „Galima su šešėliu kovoti žodžiais ir darbais. Teisėtvarkos institrucijos dirba savo darbą, bet yra ir ekonominių dalykų, pavyzdžiui, valstybės vykdoma viešųjų pirkimų politika“, – sakė jis ir kritikavo šiuo metu Lietuvoje susiklosčiusią situaciją, kai perkama už mažiausią kainą. Anot LVK vadovo, Lietuvoje valstybės institucijos taip perka apie 96 proc. visų pirkimų. Tuo metu Europos Sąjungoje apie 76 proc. pirkimų vyksta pagal ekonominio naudingumo principą, kai vertinamas kainos ir kokybės santykis. „Kas gali labai pigiai parduoti prekes arba paslaugas? Tas, kuris nemoka mokesčių. Todėl pirkimas už mažiausią kainą skatina mokėjimą vokeliuose, žemą kokybę ir su tuo susijusias pasekmes“, – aiškino žurnalistams V. Sutkus. Jo teigimu, vienas iš būdų kovoti su šešėliu – įmonės, kurios dalyvauja viešųjų pirkimų konkursuose, turėtų mokėti savo darbuotojams bent jau vidutinį šalyje darbo užmokestį.

REKLAMA

MMA padidinimas – žinia rinkai, kad algos turi didėti

LVK prezidento V. Sutkaus teigimu, didelės baimės dėl MMA didinimo iki 1000 litų darbdaviai nejautė. Kita vertus jis sakė sunkiai galintis suprasti tuos verslininkus, kurie teigia, kad dėl MMA padidinimo 150 litų per mėnesį gali dramatiškai pablogėti įmonės situacija.

REKLAMA

„Jeigu verslas šiandien negali mokėti darbuotojui bent 1000 litų „ant popieriaus“, tai kažkas blogai su tuo verslu arba su to verslininko pasaulėžiūra ar morale. MMA padidinimas 150 litų per mėnesį nėra dramatiškas, bet tai yra ir tam tikra žinia rinkai, kad algos Lietuvoje turi didėti“, – žurnalistams sakė V. Sutkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, po kurio laiko paaiškės, „kiek bus įmonių, ir kokio nuoširdumo bus jų nusiskundimai, kad tai dramatiškai veikia jų verslą“, o tada vėl bus galima grįžti prie diskusijų dėl MMA dydžio ir jo kėlimo galimybių.

V. Sutkaus teigimu, susitikime taip pat buvo aptarta, kaip bus tęsiamas privataus kapitalo ir valstybės bendradarbiavimas kuriant viešuosius infrastruktūros objektus, kuriems dar šiais metais būtų galima skirti apie milijardą litų. Pinigai būtų panaudojami jūrų uosto, kelių plėtrai ir kitiems infrastruktūros projektams.

REKLAMA

Susitikime buvo susitarta, kad tokie premjero komandos ir verslo organizacijų susitikimai vyks nuolat. Jų metu bus apžvelgiamos spręstinos problemos ir kartu ieškoma sprendimo būdų.

LVK jau anksčiau yra pateikusi Vyriausybės programai 55 pasiūlymus iš 10 verslo sričių. V. Sutkaus teigimu, daugiau negu pusė jų pasiūlymų yra įtraukta į programą. Tarp jų pasiūlymai, susiję su mokestinės aplinkos tvarumu ir prieš „naktines mokesčių reformas“, energetiniu šalies saugumu už protingą kainą, informacinių technologijų plėtra ir kiti.

LVK – paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti organizacija, jungianti apie 1 500 įmonių, 18 Lietuvos verslo asociacijų. LVK yra Tarptautinių prekybos rūmų (ICC) oficialus atstovas Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų