Anot Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso prezidentės ir euro įvedimą stebinčio projekto Pranešu.lt vadovės Eglės Kybartienės, kad ir kaip optimistiškai skambėtų Lietuvos valdžios pareiškimai, esą euro įvedimą visuomenė priima sklandžiai, ir ilginti kainų nurodymo dviem valiutomis termino nėra reikalo, vartotojų įpročiai taip greit nesikeičia, kaip norėtųsi valdininkams, rašoma pranešime spaudai.
„Didžiajai daliai vartotojų ganėtinai sunku per pusmetį persiorientuoti tik į eurus. Daugelis vartotojų, daugybę metų savo pajamas ir išlaidas skaičiavę litais, mintyse yra vis dar linkę kainas eurais versti į kainas litais ir taip orientuotis naujoje kainodaroje“, – sakė ji.
E. Kybartienės nuomone, liepos 1-osios data gali pasinaudoti nesąžiningi verslininkai ir, pereidami prie kainų nurodymo tik eurais, kilstelėti prekių bei paslaugų kainas, o tai tikrai ne į naudą vartotojų piniginėms.
Kainas skelbti litais ir eurais ne mažiau kaip pusmetį rekomendavo ir Europos Komisija. Pernai lapkritį paskelbtoje ataskaitoje apie euro įvedimą Lietuvoje rekomenduojama kainų nurodymą dviem valiutomis baigti 2016 m. sausio 1 d. O štai Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje koordinavimo komisija balandžio 9-ąją nusprendė, kad privalomas kainų nurodymo litais ir eurais laikotarpis nebus pratęstas.
„Mes manome, kad reikėtų laikytis Europos Komisijos rekomendacijų, ir skatiname verslininkus savo noru pratęsti informavimą apie prekių ir paslaugų įkainius dviem valiutomis – litais ir eurais – bent iki šių metų pabaigos. Manau, kad tai išgirdę dauguma pirkėjų lengviau atsidus“, – sakė Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso prezidentė.
Tokiai Lietuvos vartotojus ginančių organizacijų iniciatyvai pritaria ir Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA).