„Lietuvoje į įmonės pasirengimą kovai su korupcija ir pinigų plovimu vis dar žiūrima pakankamai atsainiai. Vidines korupcijos prevencijos programas aktyviau diegia valstybės ir savivaldybių institucijos bei įmonės, tačiau ne privačios bendrovės. Neatsargus požiūris ir elgesys, neatitinkantis JAV kovos su korupcija teisės aktų nuostatų, gali sukelti labai rimtas pasekmes – pradedant verslo partnerių nepasitikėjimu ir bendrovės pajamų mažėjimu ir baigiant baudžiamosiomis sankcijomis. Milžiniškos baudos gali negrįžtamai sužlugdyti verslą“ ─ teigia LAWIN asocijuotasis partneris Rytis Paukštė.
JAV valstybinės institucijos kovą su korupcija įvardija kaip antrą prioritetą po kovos su terorizmu. Čia jau 36 metus veikia Korumpuotos veiklos užsienyje aktas (angl. Foreign Corrupt Practices Act of 1977), kuris priimtas siekiant riboti tarptautinių kompanijų kyšininkavimą besivystančiose šalyse. Aktas ypatingas dėl plačios jo taikymo srities, nes leidžia taikyti sankcijas asmenims bei įmonėms turinčioms net ribotus kontaktus su šia valstybe. Aštuonios iš dešimties didžiausių šio akto vykdymo operacijų buvo ne prieš JAV registruotas bendroves.
JAV įmonės pernai Lietuvoje investavo 168,1 mln. USD ir Lietuvos užsienio investuotojų sąraše buvo 19 vietoje. Didėjantį aktyvumą rodo ir pastarosiomis dienomis pasklidusi informacija apie JAV kompaniją „Intermedix Corporation“, steigiančią Lietuvoje paslaugų teikimo centrą. Į šį centrą ketinama investuoti 17,5 mln. Lt ir sukurti ne mažiau kaip 205 darbo vietas.
LAWIN kontoros teisininkai turi išskirtinės patirties konsultuojant ir padedant klientams įdiegti vidines sistemas, skirtas kovai su korupcija, pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu. Be to LAWIN yra pasaulinio profesinio teisininkų tinklo „Lex Mundi“ narys, todėl esant būtinybei – susidūrus su kitos valstybės teisiniu reguliavimu, gali pasitelkti kolegas iš viso pasaulio.