Užuot kūrę tokias versijas pasirūpinkite, kaip kuo greičiau pasitikrinti blaivumą pačiam nuvykus į Priklausomybės ligų centrą ar ligoninę. Tik ištyrus kraujo mėginį galima įrodyti nekaltumą.
Pučiant į alkoholio matuoklį girtumas pagal taisykles tikrinamas tik vieną kartą – jei prietaisas parodė rezultatą, nesvarbu koks jis būtų, pūsti antrą kartą nebeleidžiama, tuo įsitikino naktį į šeštadienį vienas „Mercedes-Benz“ vairuotojas.
Po vidurnakčio Vilniuje sustabdytas vaikinas įpūtė 0,40 prom. Vaikinas neturi dvejų metų stažo, jam galioja vadinamoji nulinė promilė. Vaikinas tikino, kad veža merginą po vakarėlio, pats jis negėrė visai, tačiau kažkas apliejo alkoholiu drabužius. Tačiau pūsti antrą kartą nebuvo leista. Anot pareigūnų, matuoklis parodė alkoholį išpučiamame ore, o ne kokius nors garus šalia vaikino.
Tiek įpūtę daugelis vairuotojų būtų čia pat paleidžiami, o štai stažo neturintiems vairuotojams, taip pat taksistams, motociklininkams, autobusų ir sunkiasvorių automobilių vairuotojams skiriama bauda. Pažymėjimo atėmimas negresia, tačiau stažo neturintiems keičiant pažymėjimą tenka perlaikyti egzaminą.
Yra keli dalykai, kuriuos dažnai pamiršta patys vairuotojai: jei baiminatės, kad vartojote visai nedaug alkoholio, kažkokių alkoholio turinčių produktų, skalavote dantis ir baiminatės, kad tik dėl to matuoklis gali klaidingai parodyti girtumą – privalote įspėti apie tai pareigūną dar prieš pūsdami į alkoholio matuoklį. Turite teisę truputį palaukti prieš pučiant. Jei vežate girtus keleivius, ką tik purškėte ant langų plovimo skystį, galite paprašyti leisti pūsti išlipus iš automobilio gryname ore. Tačiau jau papūtus alkoholio matuoklio parodymams paneigti teks įrodinėti paimant kraujo tyrimui.
Naktį į šeštadienį per reidą daugiau niekas nepripūtė, girtų vairuotojų nebuvo, tiesa sučiupti net trys vairuotojai neturintys pažymėjimo.