Tarp pataisų - sąlygos, kurias anksčiau šalies Konstitucinis teismas buvo paskelbęs antikonstitucinėmis.
Pasak kritikų, pataisos sustiprins valstybės valdžią bei įtvirtins valdančiosios partijos "Fidesz" poziciją valstybės institucijose.
Ministras pirmininkas Viktoras Orbanas įsitikinęs, kad pataisos būtinos siekiant su šaknimis iš Vengrijos išrauti komunizmo palikimą. 2012 metų sausį įsigaliojusi konstitucija pakeitė 1989 metų pagrindinį įstatymą, kuris buvo sudarytas šaliai atsigaunant po 40 metų trukusio komunistų režimo.
Viena iš pataisų riboja Konstitucinio teismo galią bei atima teisę panaikinti įstatymus, kurie jau buvo įtraukti į konstituciją. Be kita ko, sumažintas teisėjų pensinis amžius. Šia iniciatyva, anot kritikų, siekiama atsikratyti nelanksčių magistratų.
Dalis pataisų kritikuojamos dėl pilietinės laisvės ribojimo, įskaitant reikalavimą studentams, kurie gavo valstybės paramą, po studijų baigimo tam tikrą laiką likti ir dirbti Vengrijoje arba grąžinti valstybei mokestį už mokslą.
Europos institucijos, įskaitant žmogaus teisių organizaciją "Amnesty International", ir JAV vyriausybė pareiškė susirūpinimą dėl šių pataisų.
Reaguodamas į pirmadienį įvykusį balsavimą Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuel Barroso teigė, kad priimtos pataisos "kelia susirūpinimą dėl teisinės valstybės principo, ES įstatymų ir Europos Tarybos standartų", todėl EK "išsamiai įvertins tai" ir reaguos atitinkamai.
JAV įspėjo, kad pataisos kelia grėsmę, jog gali būti pakenkta demokratiniam valdymui šalyje.