Tarp naujų priemonių numatyta taikyti įkalinimą iki trejų metų asmenims, kurie lips per naująją spygliuotos vielos tvorą prie sienos su Serbija; taip pat pasienyje įrengiamos „tranzito zonos“ prieglobsčio prašytojams laikyti, kol svarstomi jų prašymai.
Vokietijos vyriausybė neketina patarinėti Vengrijai, kaip ji turėtų elgtis su migrantais, atsisakančiais registruotis pabėgėlių stovyklose.
Vokietija neteiks patarimų Vengrijai, kaip elgtis su migrantais
Vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas (Štefenas Zeibertas) penktadienį sakė negalįs „teikti jokių rekomendacijų Vengrijos valdžiai ar bet kam kitam, kai nėra tiksliai žinoma padėtis Budapešte ir apylinkėse“.
Pabėgėliai stengiasi vengti stovyklų Vengrijoje, nes jie nenori šioje šalyje prašyti prieglobsčio. Vengrija tvirtina, kad šis pabėgėlių antplūdis yra Vokietijos problema, nes dauguma jų nori vykti į Vokietiją.
St.Seibertas pakartojo Berlyno požiūrį, kad ši problema spręstina visos Europos mastu. Jis pažymėjo, kad Budapešto pareiga registruoti ir apdoroti migrantus bei pasirūpinti jais.
„Vokietija supranta, kad Vengrija, laikydamasi Vakarų bendruomenės vertybių, teisingai vykdys savo teisinius ir humanitarinius įsipareigojimus“, – sakė St.Seibertas.
Airija pabėgėlių priims trigubai daugiau
Airija paskelbė priimsianti mažiausiai 1800 pabėgėlių – šis skaičius trigubai didesnis už skelbtąjį liepos mėnesį, kai žadėta per dvejus metus priimti apie 600 pabėgėlių.
Teisingumo ministrė Frances Fitzgerald penktadienį sakė, kad reikia kompleksiškesnio atsako, kai vystosi „širdį draskantys ir tragiški“ įvykiai.
Pasak jos, pabėgėlių bus priimama tūkstančiais, bet tikslesnio skaičiaus dar niekas nenustatė.