Garsiojoje Venecijos San Marko aikštėje vanduo kyla akyse. Čia apsemti net mediniai tilteliai, kurie per ankstesnius potvynius leisdavo žmonėms pereiti iš vienos vietos į kitą. Kadangi jie po vandeniu, dabar Venecijos gyventojams ir turistams tenka tiesiog bristi. Ir taip apsemtas ne tik šis turistų traukos objektas, bet iš viso trys ketvirtadaliai miesto.
Pastarąjį kartą toks potvynis Venecijoje fiksuotas prieš dešimt metų ir tai ketvirtas didžiausias potvynis miesto istorijoje. Daugelyje vietų vandens lygis siekia daugiau nei pusantro metro. Stichija pridarė daug žalos vietiniams, ypač įvairiems turistų pamėgtose vietose įrengtiems restoranams, kavinėms, suvenyrų parduotuvėms.
Vienoje San Marko aikštės picerijoje darbuotojai po apsemtą restoraną braido su guminiais batais, o lankytojai, kad kojos nepermirktų, štai dėvi plastikinius maišelius.
Potvynių pavojus jau paskelbtas didžiojoje Italijos dalyje. Gyventojai raginami susitaikyti, kad šiomis dienomis kils nenumatytų su Italiją jau trečią dieną talžančia stichija susijusių problemų.
Jau dabar per medžius raunančias audras skirtinguose Italijoje žuvo mažiausiai devyni žmonės. Taip atrodo Italijos Rivjeroje esančio Rapalo miesto pakrantė. Čia potvynis ir net 100 km/val. siekę vėjai prabangų kurortą pavertė tikru šiukšlynu, gerokai apgadino brangias jachtas.
Tuo tarpu į Dolomitines Alpes gelbėtojams teko siųsti sraigtasparnius šiai tarptautinei speleologų komandai nukelti. Mokslininkai įstrigo beveik trijų kilometrų aukštyje, kai juos užklupo itin staigi sniego pūga.
Keli metrai sniego užblokavo visas galimybes grįžti į civilizaciją. Nuo šeštadienio Alpėse įstrigę urvų tyrinėtojai vakar buvo saugiai nukelti nuo kalno.