Niuporto šiaurėje, netoli Caerleon'o tvirtovės, archeologai atkasė vieną didžiausių pastarųjų metų atradimų – senovės romėnų uostą.
Teigiama, kad uostas buvo įkurtas tam, kad Romos imperijos kariai iš Viduržiemio jūros regiono galėtų atplaukti į pagalbą imperijos kovoje su nuožmiomis Velso gentimis. Caerleon'o tvirtovė, kuri atstojo vadinamojo Augusto legiono, užgrobusio šią sritį, štabą, pastatyta 74-75 mūsų eros metais.
Romos imperija dalį Britanijos kontroliavo nuo 43 iki maždaug 410 metų.
„Mes pranokome visus lūkesčius,- guardian.co.uk sakė archeologų komandos, vykdančios kasinėjimus, vadovas Peter Guest iš Kardifo universiteto. – Dabar jau aiškėja, kad matome tai, kas papildys mūsų žinias apie Britaniją romėnų valdymo laikais“.
„Uosto struktūra, kartu su legionierių tvirtove, labai gerai apgalvota, sukurta ir pastatyta. Griuvėsiai – neįtikėtinai išsilaikę, iš dalies dėl to, kad toje vietoje žemė buvo daugiausiai ne ariama, o naudojama ganykloms“, - kalbėjo P. Guest.
Šis romėnų uostas yra vienas iš dviejų Britanijoje žinomų. Kitas imperijos kariams pastatytas uostas buvo rastas šalia Londono.
Kasinėjimai baigsis rugsėjo 1-ąją. Iki to laiko sritis yra atvira lankytojams.
Parengta pagal Guardian.co.uk informaciją