Mama Jekaterina su dviem mažyliais iš poliklinikos išeina nieko nepešusi. Moteris norėjo paskiepyti savo vaikus nuo pastaruoju metu daugeliui mirtiną baimę įvariusios meningokoko infekcijos, bet to padaryti jai nepavyko.
„Paklausiau, ar yra galimybė, pasakė, kad poliklinikoje nėra tokios galimybės. Informacijos trūkumas. Gan nauja vakcina. Dar ne pakankamai ištirta".
Skiepų nuo meningokoko pasigedo ir kitais privalomais skiepais savo keturių mėnesių mažylį į polikliniką paskiepyti atnešusi mama Daiva. Su vakcinos trūkumu moteris susidūria jau ne pirmą kartą.
Paaiškėja, esą vos pasirodė informacija apie mirusiuosius nuo klastingos bakterijos, o jų šiemet jau penki – keturi vaikai, ir vos prieš kelias dienas miręs dvidešimt vienerių karys, poliklinikas ir privačias klinikas užplūdo norintys pasiskiepyti. Tačiau, bent jau valstybinėse įstaigos vakcinos nebeturi. Kai kurios prisipažįsta ir iš viso dar neturėjusios.
Vienos sostinės poliklinikos atstovai pateikia pavyzdį, jeigu pernai tuo metu išviso nebuvo besiteiraujančių apie skiepus, dabar jų sulaukiama mažiausiai po tris per savaitę. Ir nesvarbu, kad skiepai nuo meningokoko bakterijos mokami. Ir kainuoja nepigiai - apie šimtą eurų. Skaičiuojama, kad visoje šalyje pernai per visus metus paskiepyta tiek žmonių, kiek jų pasiskiepyjo per pirmus keturis šių metų mėnesius.
Specialistai pastebi net ir taip mojant ranka į skiepus vakcinos trūkumas bus juntamas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Mat vakciną gamina vos viena monopolinė įmonė. Ir vakcinos gamyba užtrunka maždaug metus. Tad pakankamo kiekio Lietuvoje galima sulaukti nebent po metų. O dar po vienerių, du tūkstančiai aštuonioliktaisiais žadama, kad ši vakcina atsidurs tarp privalomų, ir ją bus privalomai skiepyjami visi vaikai.