Kabelinės televizijos, plačiajuosčio interneto ir telefonijos tinklo VDNET savininkė UAB „Viginta“ sėkmingai įgyvendina investicinius projektus sostinėje bei Vilniaus rajone.
Specialiai naujoms technologijoms diegti vienas didžiausių kabelinės televizijos ir interneto paslaugų tiekėjų šiais metais padidino įstatinį kapitalą nuo 26,6 mln. iki 39,8 mln. litų. Vilniuje bendrovės investicijos pirmiausia nukreiptos į tinklų modernizavimą ir siekia apie 5, 5 mln. litų.
„Jau dabar galime pasigirti, kad sėkmingai rekonstravome tinklus grindiniuose sostinės miegamuosiuose rajonuose, kuriuose gyvena daugiausiai mūsų klientų: Žirmūnuose, Šnipiskėse, Žemuosiuose Paneriuose, Naujamiestyje, Naujininkuose, Justiniškėse, Antakalnyje, Pašilaičiuose. Šiuo metu darbai vyksta Vilniaus rajone, Nemenčinėje“, – sako šiuolaikinių komunikacijų tinklo paslaugos VDNET plėtros vadovė Virginija Klimavičiūtė. Jos teigimu, kiekvienam daugiabučiui pakeista įranga leidžia pasiekti iki 1 Gb/s duomenų perdavimo greitį, o atsiradus poreikiui – ir iki 2 Gb/s“. Dabar Vilniaus miesto gyventojai internetą gauna 100 mbp/s greitaveika. Pasak V. Klimavičiūtės, šioms rekonstrukcijoms Vilniuje išleista 4 mln. litų. Ateinančiais metais sostinėje ir toliau rekonstruosime tinklus“.
„Viginta“, VDNET tinklo pardavimų ir marketingo skyriaus vadovo Giedriaus Latvėno teigimu, stengiasi būti inovatyvi ir savo klientams siūlyti kuo įvairesnių paslaugų, todėl nuolat investuoja į moderniausias technologijas. „Daugiau kaip 1,5 mln. litų investuota į skaitmeninę stotį, kuri leis tiekti klientams skaitmeninės DVB-T (buvusi „Vilsat“), interaktyvios (IPTV), aukštos raiškos (HDTV) televizijų signalus ir VOD (vaizdo filmai pagal užsakymą) paslaugas“, – vardija naujoves G. Latvėnas.
Įgyvendindama šiuos ir kitus investicinius projektus, VDNET tinklą administruojanti UAB „Viginta“ pirmiausiai atsižvelgė į rinkos pokyčius. Vartotojai vis daugiau įsigyja naujos kartos televizorių, naudojasi modernia kompiuterine technika, todėl tapo svarbi signalų kokybė, o interneto atveju – duomenų perdavimo greitis. Interaktyvios televizijos (IPTV) ir aukštos raiškos (HDTV) televizijos signalas, palyginti su analogine sistema, pagerins vaizdo ir garso kokybę, o taip pat leis gerokai išplėsti transliuojamų programų asortimentą. „Jau po Naujųjų metų mūsų – buvę „Vilsat“, dabar tampantys VDNET – klientai matys net 40 kanalų – visą parą jie galės mėgautis įvairiais naujienų, filmų, kelionių, mokslo populiarinimo, istorijos, pramogų, sporto, muzikos ar kitais teminiais kanalais, – sako G. Latvėnas. – Taip pat numatyta elektroninio programų gido paslauga, suteikianti galimybę gauti išsamesnės informacijos apie tuo metu transliuojamą laidą ar vaidybinį filmą bei tai, kas bus rodoma vėliau“.
Kitų metų pradžioje klientams, kuriuos pasiekia VDNET kabelinis tinklas, bus siūlomas HDTV programų paketas su „Woom“, „Lux TV“, „Eurosport“ ir „History“ programomis. Paketą planuojama padidinti iki 7 programų. Taip pat bus siūlomas ir IPTV paketas, kuriame – apie 100 televizijos programų.
UAB „Viginta“ įkurta 1991 m. Bendrovės įmonių grupei, valdančiai VDNET ženklą, priklauso kabelinės televizijos ir interneto paslaugų teikėjai Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje ir Šilutėje. Šiuose miestuose abonentams siūloma kabelinė TV, greitaeigis internetas ir IP telefonijos paslaugos. UAB „Viginta“ akcininkai yra Advanced Broadband Co Ltd. Ir UAB „SEB Venture Capital“. VDNET paslaugų grupės įmonėse šiuo metu dirba daugiau nei 120 žmonių.