Dalis katalikų itin baiminasi, kad Vatikano sprendimas reabilituoti britų vyskupą, neigiantį, jog milijonai žydų žuvo nacių dujų kamerose, gali smarkiai pakenkti tarpreliginiam dialogui, kurį itin skatino Benedikto XVI pirmtakas Jonas Paulius II.
Savaitgalį Benediktas XVI išleido dekretą, kuriuo į bažnyčią sugrąžino 68 metų Richardą Williamsoną bei dar 3 vyskupus, kuriuos Jonas Paulius II buvo ekskomunikavęs 1988 metais. Vyskupai buvo įšventinti be Vatikano sutikimo. Tai padarė nuo bažnyčios atskilęs prancūzų arkivyskupas Marcelis Lefebvre'as, kuris atmeta Antrojo Vatikano susirinkimo nutarimus.
Vatikano dekrete teigiama, kad bažnyčia privalo įveikti šį skandalingą pasidalijimą ir siekti susitaikymo su M. Lefebvre'o ordinu – ultrakonservatyvia šv. Pijaus X brolija. Minėtas ekskomunikavimo panaikinimas būtent ir yra tas žingsnis, kuriuo siekiama panaikinti susiskaldymą. Tačiau žydai itin skaudžiai sureagavo į R. Williamsono, kuris šiuo metu dirba Argentinoje, reabilitavimą. Italijos žydai teigia antradienį, holokausto minėjimo dieną, atsisakysiantys melstis kartu su krikščionimis.
Benedikto XVI veiksmams slapta nepritaria ir dalis Vatikano. Baiminamasi, kad vietoje suvienijimo tokie veiksmai tik dar labiau suskaldys bažnyčią. Užkulisiuose vėl prisimenama senoji J. Ratzingerio pravardė - „Panzerkardinolas“. Šią pravardę jis užsitarnavo dėl ultrakonservatyvių pažiūrų.
R. Williamsonas ne kartą yra teigęs, kad Vatikaną valdo šėtonas, o žydai siekia dominavimo pasaulyje. Praėjusią savaitę jis dar pridūrė, jog istoriniai įrodymai teigia, kad 6 mln. žydų nebuvo nunuodyti nacių dujų kamerose, kurių esą visai nebuvo.
„Aš manau, kad nacių koncentracijos stovyklose išnyko nuo 200 iki 300 tūkst. žydų, tačiau nė vienas iš jų nežuvo dujų kamerose“, - teigė Benedikto XVI reabilituotas dvasininkas. Vokietijos, kurioje draudžiama neigti holokaustą, prokurorai jau pradėjo tyrimą dėl tokių dvasininko teiginių.