Po mirties pragare laukianti bausmė priklauso nuo nusidėjėlių lyties. Kadangi vyrai ir moterys „griešija“ nevienodai, ir pragare jiems bus paruošti skirtingi kankinimai. Tokios išvados pateikiamos tyrime, kurį atliko 96 metų jėzuitų kunigas Roberto Busa, rašo „The Times“.
Jėzuitas kompiuteriu apibendrino per išpažintis iš tikinčiųjų gautą informaciją. Šį tyrimą palaimino ir Vatikanas: straipsnį su tyrimo rezultatais laikraštyje „L'Osservatore Romano“ paskelbė asmeninis popiežiaus Benedikto XVI teologas Wojciechas Giertychas.
Tyrimo duomenimis, vyrai yra labiau linkę į nuodėmes, susijusias su kūno malonumais - paleistuvavimą ir apsirijimą, o tokioms „moteriškoms“ nuodėmėms kaip puikybė, pavydas ir pyktis jiems tiesiog nelieka laiko. Už tai pragare jų sielos bus baudžiamos ugnimi ir siera.
Nors moterims taip pat nesvetimas polinkis į kūniškus malonumus, jų nuodėmių sąraše pirmą vietą užima puikybė, už kurią jų sielų pragare laukia kankinimai ant rato. Tuo tarpu populiariausių „vyriškų“ nuodėmių sąraše puikybė užima tik penktą vietą.
Septynių mirtinų nuodėmių sąrašą VI a. sudarė Grigorijus Didysis. Vėliau ši koncepcija buvo išplėtota Tomo Akviniečio veikaluose bei Dantės „Dieviškojoje komedijoje“. Septynios mirtinos nuodėmės yra: puikybė, godumas, paleistuvavimas, pavydas, rūstumas, persivalgymas ar persigėrimas, tingėjimas.
2008 metais vyskupas Gianfranco Girotti įvardijo socialines mūsų laikų nuodėmes, kurias žurnalistai ne visai teisingai pavadino šiuolaikiniu septynių mirtinų nuodėmių variantu. Kaip socialinės nuodėmės buvo įvardyti nusižengimai bioetikai (pavyzdžiui, gimstamumo kontrolė, abortai), abejotini moralės atžvilgiu moksliniai tyrimai (pavyzdžiui, klonavimas ir genų inžinerija), aplinkos teršimas, pernelyg didelių turtų troškimas, piktnaudžiavimas narkotikais, socialinės nelygybės didinimas.
Charles Walker: demonai - septynios didžiosios nuodėmės. (Scanpix nuotr.)