Rugsėjo mėnesį Italijoje pradedama 30 proc. visų kasmet šalyje įvykstančių skyrybų procesų, praneša dienraštis „La Repubblica“.
„Jūra, saulė, pustuštis paplūdimys, lengvas vėjelis prieš pat saulėlydį, nusinešantis visus prisiminimus apie 11 mėnesių su kasdienine griežta dienotvarke, nekenčiamais viršininkais, vaikus, kuriuos reikia pasiimti iš mokyklos ir tempti į visokius užsiėmimus... Rugpjūtis – pasivaikščiojimų, kruopščiai parinktos MP3 muzikos, storų knygų, kurioms vis nėra laiko, vakarienės prie jūros, flirto pušų paunksmėje metas. Tačiau aiškėja, kad rugpjūčio mėnesį nusprendžia skirtis 3 kartus daugiau sutuoktinių porų nei bet kurį kitą metų mėnesį. Beveik matematinė formulė: dviejų žmonių atsipalaidavimas tuo pačiu metu ardo jų santykius“, pastebi dienraštis.
Tokią išvadą priėjo Italijos advokatai, besispecializuojantys šeimos teisės srityje: jie konstatuoja, kad rugsėjį inicijuojama beveik tris kartus daugiau skyrybų procesų nei kitais metų mėnesiais. „Atostogų metu išryškėja situacijos ir elgesio ypatumai, apie kuriuos sutuoktiniai nė neįtarė visus metus, nes abu dirba arba gyvena lygiagrečius, praktiškai nesusikertančius gyvenimus. Be to, vienas iš jų arba net abu gali turėti nesantuokinių ryšių. Viso to atsisakyti, kad kelias savaites ar net mėnesį aukotum nemylimam vyrui ar žmonai, kai kuriems gali būti per sunku“, – aiškina skyrybų procesais užsiimančių advokatų asociacijos vadovas Ettore Gassani.
Po atostogų sezono pabaigos Italijoje kaip iš gausybės rago pasipila skyrybų procesai, sakoma straipsnyje. „Tai susiję ne tik su tuo, kad atostogų metu nereikia eiti į darbą, bet ir būtinybe dalintis su kitu mažesnį gyvenamąjį plotą nei namuose, – sako advokatas. – Dar viena problema – jei vienas iš sutuoktinių primeta atostogų planus kitam. Dėl to kyla susierzinimas, jis perauga į priešiškumą ir galiausiai į konfliktą, ypač jei poilsiaujant iškyla kokios nors antrosios pusės nuodėmėlės, pavyzdžiui, paaiškėja, kas ir dėl ko slapčiomis skambina ar siunčia SMS. Būdami šalia vienas kito sutuoktiniai tampa ne tokie laisvi, vienas kitą labiau kontroliuoja.“
Pasak E. Gassani, ekonominė krizė taip pat skatina skyrybas. Advokato teigimu, priverstinis taupymas sukelia įtampą, tampa dažnesnių konfliktų priežastimi, o būtinybė būti šalia vienas kito per atostogas dažnai suvokiama kaip savotiškas namų areštas.