• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kylant temperatūrai, ilgai šiltai mirkti vonioje daugeliui tikriausiai atrodo gana neįsivaizduojama, o tokia prabanga labiau asocijuojasi su jaukiomis žiemos naktimis.

Kylant temperatūrai, ilgai šiltai mirkti vonioje daugeliui tikriausiai atrodo gana neįsivaizduojama, o tokia prabanga labiau asocijuojasi su jaukiomis žiemos naktimis.

REKLAMA

Tačiau vienas vonios kambario ekspertas gyrė karštas vonias, kad jos yra kur kas efektyvesnis atvėsimo būdas nei „priešingai veikiantis“ šaltas dušas.

Nors karštas dušas ne visai vilioja itin karštą dieną, šis ekspertas prieštaringai pataria pakilus saulei prisipilti garuojančią vonią, nes tai – vienas paprasčiausių būdų sumažinti kūno temperatūrą, rašo mirror.co.uk.

Atsivėsinimui – karšta vonia

Kaip daugelis žmonių puikiai žino, pakilusi temperatūra gali sukelti sumaištį miego cikle, o tai reiškia, kad tai gali būti puikus sprendimas padėti sau per karščius šiek tiek numigti.

Dominykas Leesas-Belas iš prabangių vonios kambarių tiekėjo „Drench.co.uk“ sakė: „Rekomenduojame karštoje vonioje atvėsti karščio bangos metu. Daugelis puola pirkti brangius ventiliatorius ar užšaldyti vandens butelius, tačiau vienas paprasčiausių būdų atvėsti – atsigulti į karštą vonią “.

REKLAMA
REKLAMA

Leesas-Bellas taip pat įspėjo per karščius nesimaudyti šaltoje vonioje ar duše ir paaiškino: „Šaltas dušas ar vonia iš tiesų gali duoti priešingų rezultatų, nes kai mūsų kūnas atsiduria itin šaltose sąlygose, jis bando reguliuoti mūsų pagrindinę temperatūrą.

REKLAMA

Tai reiškia, kad jūs iš tikrųjų pasijausite karščiau nei prieš bandydami atvėsti. Gulėdami karštoje vonioje galime sumažinti kūno temperatūrą, nes tai stimuliuoja mūsų organizmo termoreguliacinę sistemą. Tai pagreitina kraujo apytaką mūsų organizme, todėl pašalinama kūno šiluma, o kartu ir sumažinama kūno temperatūra.”

Ankstesni Nacionalinio miego fondo tyrimai rodo, kad šis metodas puikiai veikia karščio bangų metu, o interneto gidas pataria kai kuriems asmenims „geriau maudytis karštame duše ir karštoje vonioje, kai kambario temperatūra yra labai aukšta“.

REKLAMA
REKLAMA

Žmogaus kūno temperatūra miego metu yra žemiausia, todėl, JAV Nacionalinio širdies, kraujo ir plaučių instituto duomenimis, karšta vonia yra puiki idėja prieš mėgaujantis vasaros džiaugsmais.

Taip yra todėl, kad „kūno temperatūros sumažėjimas po vonios gali padėti pasijusti mieguistu, o vonia gali padėti atsipalaiduoti“, dėl ko naktį daugiau pailsėsite.

O ar nežinojote, kad reikia tik nusiplauti prakaitą su bet kokiu vandeniu, galima apsieiti ir be karšto - kam vasarą eikvoti brangią šilumą? O vietoje karštos vonios reikia gerti karštą arbatą - tą senai žinojo daugelis, pietiečiai tik taip ir daro. Aš taip pat po keliolikos km. bėgimų net šiomis dienomis geriu karštą arbatą, nes tik ji numalšina troškulį. Kitus vandenis gali plempti litrais ir vis vien troškins, nes yra ir kitas efektas - išplaunami mikroelementai, dėl ko organizmas reikalauja jų papildymo. O arbatoje jų yra pakankamai. tas pats yra ir su maistu - galiu ėsti nesustodamas ir vis vien jausiuosi alkanas, kol nepavalgysiu duonos iš rupių miltų. Ir net gi nieko kito nereikia net intensyviai dirbant ar sportuojant kaip duona su taukais ar sviestu ir arbata
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų