Pasak „Bigbank“ AS Lietuvos filialo vadovo Rolando Norvilo, vartojimo paskolų sumų skirtumai rodo skirtingas atskirų šalių gyventojų reikmes.
„Lygindami vartojimo paskolų sumas visose Baltijos šalyse, didžiausius skirtumus matome Estijoje. Lietuvos ir Latvijos gyventojų skolinimosi įpročiai yra gan panašūs – žmonės ima vartojimo paskolas mažesnės vertės pirkiniams, tokiems kaip buitiniai prietaisai, įsigyti. Tuo tarpu estai, pasiėmę vartojimo paskolą, dažniau renovuoja būstą ar perka automobilį“, - sako R. Norvilas.
Banko klientų statistikos analizė taip pat parodė, kad Lietuvoje ir moterys, ir vyrai skolinasi vienodai, o kaimyninėse Baltijos valstybėse kiek daugiau vartojimo paskolų ima moterys – atitinkamai 54 proc. Latvijoje ir 53 proc. Estijoje.
Taip pat didžioji dalis (36 proc.) lietuvių, imančių vartojimo paskolas, turi aukštąjį išsilavinimą, kai Latvijoje ir Estijoje dažniau vartojimui skolinasi specialųjį išsilavinimą turintys žmonės – atitinkamai 36 ir 40 proc.
Didesni skirtumai tarp Baltijos šalių išryškėja vertinant, kokio amžiaus gyventojai dažniausiai ima vartojimo paskolas. Mūsų šalyje 57 proc. vartojimo paskolų yra paėmę 18-30 metų amžiaus asmenys, o Latvijoje ir Estijoje dažniau vartojimui skolinasi 40-55 metų amžiaus žmonės.
Išanalizavus banko klientų mokėjimų įpročius, taip pat paaiškėjo, kad pareigingiau vartojimo paskolas grąžina moterys – tik 14 proc. jų yra pavėlavusios bent dieną, o 86 proc. grąžina laiku. Tokiu pat pavyzdingu elgesiu pasižymi 80 proc. vyrų.
Bankas „Bigbank“ Baltijos šalių gyventojų vartojimo paskolų ėmimo įpročius tyrė 2013 m. sausio 1 - rugpjūčio 20 dienomis.