• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jonavoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti vyko tradicinis, jau 22-asis bėgimas nuo A. Kulviečio paminklinio akmens iki Jonavos (12,5 km).

REKLAMA
REKLAMA

Jonavoje vyko daug renginių, skirtų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti. Tarp jų – ir tradicinis, jau 22-asis bėgimas nuo A. Kulviečio paminklinio akmens iki Jonavos (12,5 km), kuris gražiai įsiliejo į miesto bendruomenės šventę.

REKLAMA

Kartu vyko ir Lietuvos bėgimo asociacijos pirmosios įskaitinės varžybos, kurių iš viso bus dešimt. Pagrindinė šio tradicinio bėgimo organizatorė – Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė šypsodamasi sako, kad jinai netgi visus Lietuvos, tarp jų, žinoma, ir Jonavos, orus žino pagal kovo 11-ąją.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau per šiemetinį bėgimą buvo pats prasčiausias oras, kuris išbaidė daugumą bėgikų. Varžybų  rytą grįžau iš Žemaitijos, vyras vairavo mašiną, o aš sėdėjau užsimerkusi ir bijojau pasižiūrėti, kad darosi aplinkui – ir šlapdriba, ir kruša, ir sniegas. Buvau labai nusiminusi, galvojau, kad į mūsų bėgimą mažai kas ir atvažiuos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau apsirikau. Vien pagrindinėje, 12.5 km distancijoje, sportininkų buvo užsiregistravę 865, kuriems nereikėjo mokėti starto mokesčio. O tie, kurie atvažiavo tiesiai į varžybas, jie buvo nubausti ir turėjo užsimokėti už suteiktą galimybę rungtyniauti ir gauti medalį. Surinkti  pinigai buvo panaudoti, paskatinant gausiausiai varžybose miesto gatvėmis dalyvavusius kolektyvus“, - sako R. Stupurienė.

REKLAMA

Sportininkų laukė daug grupių: devynios - suaugusiems ir aštuonios – vaikams. Vyko akcija, išaiškinant jauniausią ir gausiausiai varžybose dalyvavusį kolektyvą – 2 km nuotolį bėgo klubų atstovai, klasės, kurioms atstovavo ir vienas kitas mokinio tėvelis. Jaunimas miesto gatvėmis bėgo skanduodamas ir su vėliavomis, jų laikas nebuvo fiksuojamas. Neįgalieji važiavo vežimėliuose. Kiekvienas sportininkas, baigęs distanciją, buvo apdovanotas specialiai pagamintu medaliu.

REKLAMA

Po varžybų bėgimo dalyviams koncertavo Janinos Miščiukaitės meno mokyklos pučiamųjų orkestras ir Kultūros centro pop choras „Šuldum buldum“. Gražus buvo nugalėtojų pagerbimas Kūno kultūros ir sporto centre. Kiekvienos amžiaus grupės prizininkai buvo apdovanojami asmeninėmis dovanomis ir nedaliais. Pagrindinio bėgimo pajėgiausiųjų šešetukų (moterų ir vyrų) laukė piniginiai prizai. Nugalėtojams buvo įteikti po 700 Lt. čekiai, antriesiems prizininkams – po 300 ir tretiesiems - po 250 Lt bei t. t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi bėgikai buvo apdrausti. Pirmos ir antros vietų laimėtojams vyramas buvo įsteigtos premijos ir iš rajono mero fondo, o iš administracijos direktoriaus fondo – greičiausioms dviems bėgikėms. Buvo įteikta ir daugybė įvairiausių prizų: vyriausiems ir jauniausiems bėgikams, greičiausiai pagrindinį nuotolį įveikusiam neįgaliam sportininkui, geriausiai pasirodžiusiems jonaviečiams bei  kraštiečiams ir t. t.

REKLAMA

Šis prasmingas bėgimas turi nuolatinius rėmėjus, ir varžybų organizatoriams vargti nereikia, varstant jų vadovaujamų įmonių ar bendrovių duris. Varžybas padėjo surengti 17 rėmėjų. „Su jais niekada nebūna problemų, nereikia aiškinti, ko atvažiavome. Atiduodame raštus, kad vadovai  turėtų pagrindą, kam skirti prizus, ir skubam toliau“, - sako Jonavos KKSC direktorė R. Stupurienė.

REKLAMA

NUGALĖTOJAI. Pagrindinio bėgimo nugalėtoja trečius metus iš eilės tapo šiaulietė Rasa Drazdauskaitė (49:00). 2 min. aplenkusi klaipėdietę Gytę Norgilienę, o trečia buvo kaunietė Monika Juodeškaitė (46;46). Vyrų grupėje greičiausias buvo pakruojiškis Marius Diliūnas (38:54). Antras buvo „Šviesos kariai“ bėgimo klubo atstovas Aurimas Skinulis (39:09), o trečias – panevėžietis Kęstutis Jankūnas (39:29).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po finišo R. Drazdauskaitė teigė, kad šioje gražioje bėgikų šventėje buvo labai smagu dalyvauti.  Jai patiko netgi drėgnokas oras, svarbiausia, kad nelijo, tačiau galėjo nebūti stiproko vėjelio. Lauke tai buvo pirmosios šiaulietės varžybos šį sezoną. „Šis bėgimas man buvo gera treniruotė, nereikėjo siekti gero rezultato ar tikėtis kokio stebuklo. Treneris kėlė užduotį laimėti, bet distancijoje kažkiek pasikankinti, jog nebūtų lengva. Kovo 20 d. Seule rengiuosi bėgti maratoną, dabar jam kruopščiai rengiuosi“, - mintimis pasidalijo R. Drazdauskaitė.

REKLAMA

Šiaulietė negalėjo pasakyti, kiek jinai šį sezoną yra numačiusi bėgti maratonų. Žiūrės, kokia bus jos sveikata ir nuotaika. Pagrindinis šio sezono Rasos tikslas – įvykdyti Londono olimpinių žaidynių normatyvą. Tai jinai norėtų padaryti jau per pirmąsias varžybas. „Maratonas – tai ne 10 km nuotolis, jis nuo daug ko priklauso“, - teigia šiaulietė.

REKLAMA

R. Drazdauskaitė antrus metus dirba kariuomenėje, karaliaus Mindaugo batalione fizinio rengimo instruktore. Kiekvieną dieną eina į darbą, tačiau geranoriški kariuomenės vadai jai sudaro neblogas sąlygas.

Vyrų grupės varžybų laimėtoju ketvirtą kartą tapęs Marius Diliūnas iš Pakruojo sakė, kad jis šiam bėgimui buvo vidutiniškai pasirengęs, jis visą savaitę be poilsio intensyviai  treniravosi. „Po žiemos esu pasiilgęs varžybų. Labai rimtas konkurentas buvo Aurimas Skinulis, su kurio ilgai bėgau kartu.  Šis sezonas man kol kas klostosi sėkmingai: Klaipėdoje tapau Lietuvos čempionu 3000 m distancijoje, o dabar vėl visus aplenkiau“, - sakė M. Diliūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis balandžio 10 d. Lenkijoje sportininkas rengiasi bėgti maratoną, kuriame susirinks gera kompanija bėgikų, nes vyks atviras Lenkijos maratono čempionatas.  Pakruojiškis tenai tikisi pagerinti savo asmeninį rezultatą, nuotolį stengsis įveikti per 2:20 ar dar greičiau. Į varžybas Jonavoje jis atvažiavo kartu su savo jaunaisiais auklėtiniais, kurie bėgo 2 km nuotolį.

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo molėtiškė Gailutė Keliuotienė, kaunietė olimpietė Sada Bukšnienė, Violeta Godlevska iš Paberžės, kaunietis Alfonsas Kazlauskas, vilnietis Petras Pranckūnas. 2 km distancijoje pergalėmis džiaugėsi Agnieška Kolesnik iš Paberžės, vilnietė Jelena Nosareva, „Vėjo“ bėgimo klubo atstovės Rugilė Jonaitytė ir Ieva Čirkaitė, kaunietis Tomas Mankus, sporto klubo „Lukas“ bėgikai Mantas Šarauskas ir Tomas Rezgis, bėgimo klubo „Stadija“ atstovas Matias Danielius.

DALYVIAI. 12,5 km distancijoje užsiregistravo bėgti 865 sportininkai, 2 m nuotolyje – 397. Tarp dalyvių buvo ir 9 Panevėžio triatlonininkai, kurių gretose buvo ir gana neblogai pasirodę Titas Pumputis (2 km distancijoje buvo trečias), Tomas Šalna, Justinas Narkūnas, antrąja prizininke tapusi Viktorija Šakytė, kuri praėjusiai metais jau dalyvavo ir Europos jaunių triatlono čempionate ir užėmė 10-ą vietą. T. Šalna 12,5 km nuotolį dabar įveikė net 3 min. greičiau nei praėjusiais metais.

REKLAMA

Jų treneris Vidmantas Urbonas, liepos 24 d. besirengiantis plaukti per Baikalą, šiose varžybose nedalyvavo, dabar pagrindinį dėmesį skiria plaukimui. „Pavasarį mano mokiniai visuomet dalyvauja trijuose bėgimuose, artėjant vasarai jie pradeda įgyti gerą sportinę formą. Bėgimas triatlone dabar jau vaidina irgi labai didelį vaidmenį – po plaukimo ir dviračių varžybų viską lemia  bėgimas, kuris tampa viena iš pagrindinių rungčių“,- sako V. Urbonas, kurio grupėje iš viso treniruojasi keturiolika 14-19 metų sportininkų.

12,5 km distanciją bėgo ir kelių pasaulio rekordų autorius kretingiškis Piotras Silkinas, kuris savo gyvenime yra įveikęs 85 maratonus. Po varžybų jis išvyko į Lenkiją, kur vieną po kito bėgs du maratonus. Jonavoje rungtyniavo ir kaunietis Gediminas Kinderis, vien praėjusiais metais bėgęs 19 maratonų.

Puikiai varžybas komentavo du bėgimo specialistai – Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas vilnietis Romas Bernotas ir kūno kultūros mokytojas iš Kaišiadorių Žygimantas Lakavičius, kuris per Turino olimpines žiemos žaidynes nešė olimpinę ugnį. Pastarasis turėjo ir už ką sirgti - 12,5 km distanciją bėgo ir jo sūnus Žygimantas, kuris iš kitų išsiskyrė savo ūgiu (1.96) bei svoriu (110 kg ).

REKLAMA

Šis 29-erių metų Jonavos „Achemos“ komercijos skyriaus darbuotojas jau yra įveikęs du klaikinius maratonus ir gyvena labai sveikai bei sportiškai. Jo tėvelis S. Lakavičius anksčiau svajojo, jog užaugęs sūnus būtų profesionalus bėgikas, bet šią lengvosios atletikos rungtį užgožė studijos Kauno technologijos universitete.

Kartu su savo dukra Monika rungtyniavo ir dviejų olimpinių žaidynių dalyvė kaunietė Inga Juodeškienė, kuri savo grupėje buvo trečia.

Jolanta Mockevičienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų