Konkurencingumo indekso autorių nuomone, mažiausiai organizuotas nusikalstamumas mažiausiai veikia Norvegijos ir Suomijos verslą, todėl šios valstybės gavo atitinkamai 6,1 ir 6,8 balo. Lietuva pagal šį rodiklį surinko 5,5 balus ir užėmė 34 vietą iš 137.
Jemenas
Pati saugiausia iš pačių nesaugiausių, jeigu taip galia būtų įvardinti. Ji surinko 3,3 taškų iš 7. Ir tas organizuotas nusikalstamumas čia labiau politinis – žemą reitingą šalis surinko dėl husitų vystomo karo prieš valdžią, kuris prasidėjo 2014-aisiais ir bendro skurdo, išprovokavusių nusikalstamumo suvešėjimą.
Peru
Nepaisant narkotikų kartelių šalyje ir antrosios vietos pasaulyje pagal kokos eksportą, smurto lygis, susijęs su organizuotu nusikalstamumu Peru yra santykinai žemame lygyje. Tai susiję su tuo, kad „juodoji rinka“ yra kontroliuojama šeimyninių klanų, kurie bendradarbiauja tarpusavyje. Pavojaus lygis PEF buvo įvertintas 3,2 balo.
Čadas
Nusikaltėliai čia yra glaudžiai susieti su radikaliais „Boko Haram“ islamistais, ir, daugiausiai, užsiima aukso bei naftos kontrabanda, bei tiekia į Arabijos pusiasalį kokainą bei marihuaną. Šiai valstybei buvo suteiktas 3,1 reitingas.
Kolumbija
Kolumbija yra laikoma viena pagrindinių kokaino tiekėjų pasaulyje. Nuo 2017-ųjų pradžios valdžia iš nusikaltėlių konfiskavo 337 tonų narkotinės medžiagos.
Jamaika
Ši šalis yra laikoma viena didžiausių marihuanos eksportuotojų ir tranzitiniu koridoriumi kokaino tiekimui iš Lotynų Amerikos. Indekse, vertinant nusikalstamumą, surinko tuo pačius kuklius 2,9 balo.
Gvatemala
Iš PEF ekspertų ji gavo 2,7 taškų, o taip pat užima dešimtąją vietą JT sąraše pagal žmogui tenkančias žmogžudystes. 1996-aisiais Gvatemala tapo dviejų didžiulių ir regione karaliaujančių nusikaltėlių grupuočių – „Aštuonioliktosios gatvės gauja“ (M-18) ir „Mara Salvatrucha“ (MS-13), kurios ir kontroliuoja šalį.
Meksika
Šioje šalyje nevyksta karas, tačiau pernai Meksika sugebėjo užimti antrąją vietą pasaulyje pagal žuvusiuosius tarp šalių, kuriose vyksta ginkluoti susirėmimai. Kiekvienais metais čia žūva tūkstančiai žmonių kovoje tarp valdžios ir prekeivių narkotikais. Remiantis oficialia statistika, pernai šalyje žuvo 20 tūkst. žmonių. Šalis iš PEF sulaukė kuklių 2,6 saugumo balų.
Venesuela
Ir pati pavojingiausia vieta čia – Karakasas, kur statistiškai tenka 130 žmogžudysčių 100 tūkst. žmonių. Organizuotas nusikalstamumas tampa dar įtakingesnis dėl politinio nestabilumo ir režimo korupcijos. Šalis iš PEF surinko 2,5 „saugumo“ balų.
Hondūras
JT statistikos duomenimis, 2014-aisiais San Pedro Sule žmogžudysčių skaičius siekė 171,2 žmonių šimtui tūkstančių gyventojų. Kriminalinio pasaulio įtaka verslui čia vertinama 2,4 taškų. Tai leidžia teigti, kad Hondūras yra viena iš žiauriausių vietų pasaulyje.
Salvadoras
Ši šalis „sukrapštė“ vos 1,5 „saugumo“ balų iš septynių galimų ir drąsiai gali būti vadinama labiausiai kenčiančia pasaulyje nuo nusikalstamumo šalimi pasaulyje. JT duomenimis, čia statistiškai įvykdomos 108 žmogžudystės šimtui tūkstančių žmonių. Pati šalis, dėl savo geografinės padėties tarp Centrinės ir Šiaurės Amerikos tapo puikiu prieglobsčiu narkotikų prekeivių gaujoms.