• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik 100-as tūkstančių vairuotojų jau netrukus gali sulaukti policijos baudų, jei dar nepasitikrino savo sveikatos. Jei jie to nepadarys, po naujųjų įkliuvus policijai teks mokėti baudas iki 50-ies eurų dėl negaliojančio vairuotojo pažymėjimo. Tiesa, aiškėja, kad dalis Lietuvos medikų vairuotojų normaliai nepatikrina, tik kepa pažymas ir lupa už tai pinigus.

Beveik 100-as tūkstančių vairuotojų jau netrukus gali sulaukti policijos baudų, jei dar nepasitikrino savo sveikatos. Jei jie to nepadarys, po naujųjų įkliuvus policijai teks mokėti baudas iki 50-ies eurų dėl negaliojančio vairuotojo pažymėjimo. Tiesa, aiškėja, kad dalis Lietuvos medikų vairuotojų normaliai nepatikrina, tik kepa pažymas ir lupa už tai pinigus.

REKLAMA

Apie tai, ar nauja tvarka dėl vairuotojų sveikatos tikrinimo tapo dar viena proga pasipelnyti, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja „Auto Bild Lietuva“ redaktorius Vitoldas Milius ir telekomunikacijų bendrovės „BITĖ Lietuva“ komunikacijos vadovas Jaunius Špakauskas.

Nuo sausio 1 d. pasibaigus galioti medicininei pažymai, nebegalios ir vairuotojo pažymėjimas, tad gyventojai yra raginami nedelsti ir pasitikinti sveikatą. Kaip vertinate šio pokyčio idėją?

REKLAMA
REKLAMA

V. Milius: Lietuvoje yra labai daug gerų idėjų, bet labai prasti įgyvendinimai tų idėjų. Mes jau matėm, vien pastaruoju metu, vaistinėlės visos, tiek chaoso ir vis tiek – šnipštas. <...> Čia yra labai panaši situacija. Aš visiškai nesuprantu, kam reikia tai daryti, nes kiekvieną pokytį darant, reikėtų suprasti, koks to tikslas. Tai tikslas turėtų būti patikrinus sveikatą, sumažinti avaringumą – kad tie vairuotojai, kurie yra nesveiki ar negali dalyvauti eisme, jie ir nedalyvautų. Tai, ar išvis kas nors matavo Lietuvoj, kiek avarijų įvyksta dėl vairuotojų sveikatos? <...>

REKLAMA

Kitas dalykas, chaosas yra tame, kad neatitiks tai, kas yra parašyta tavo vairuotojo pažymėjime, su tuo, kas yra parašyta tavo medicininėj pažymoj. Tai reiškia, tu turi vairuotojo pažymėjimą, kuris galioja, o iš tiesų jis negalioja. Tai reiškia, jeigu tu tik išvažiuoji iš Lietuvos teritorijos, viskas yra gerai, grįžti į Lietuvos teritoriją – nebegerai, nes negalioja. Tai reiškia – kažkoks tai jovalas su visu tuo yra padarytas ir visiškai nesuprantama kodėl. 

REKLAMA
REKLAMA

„Facebook“ platformoje paskelbėte įrašą, po kurio kilo gyventojų sujudimas. Ar galite papasakoti apie savo patirtį?

J. Šapauskas: Tą mano pranešimą perskaitė apie 200 tūkst. žmonių ir akivaizdu, kad yra 200 tūkst. nukentėjusiųjų Lietuvoje. Jų, aišku, yra dar daugiau, tik 200 tūkst. nukentėjusių nuo šios fiktyvios sistemos. <...> Nuėmiau chronometrą, kiek laiko aš užtruksiu šitame žavingame santykyje su daktaru. Tai aš iš viso pas daktarą kabinete praleidau 3 minutes, o mano sveikatą tikrino apie 30 sekundžių. Visa kita buvo popieriukų kilnojimas, pildymas, barškinimas klaviatūra ir dar klausimas, ar aš vartoju kažkokias tabletes. <...> Toks yra fiktyvus sveikatos patikrinimas. Man šitas cirkas privačioje gydymo įstaigoje kainavo 40 eurų. <...>

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Problemos esmė yra, kad žmogui reikia įrodyti, kad jis nėra elektros virdulys. Manau, kad čia yra nesąmonė. <...> Taip yra sudėliota, kad mums, šimtams tūkstančių žmonių kasmet reikėtų įrodinėti, kad jie nėra elektros virduliai, ir už tai brangiai susimokėti. Tai valstybė sukūrė tokią verslo nišą, o gabūs žmonės joje uždirbinėja. 

Ar įmanoma sutvarkyti tokią sistemą ar užtektų atsiprašymo?

J. Šapauskas: Ne, politikai ir biurokratai niekada neatsiprašys, nėra pas juo įdiegta šita funkcija. Tai yra visiškai neįmanoma, tai yra prieš natūrą. <...> Bet šitą absurdišką situaciją galima sutvarkyti, tai aš turiu kelis pasiūlymus. Pirmas – nusistatykime protingą amžiaus ribą, pagrįstą medicininiais duomenimis, ne šiaip sau, <...> nuo kada sveikatos patikrinimas tampa privalomas visuotinai, pagal tavo amžių. Viskas. Kitas momentas – skirtingai nei daugelis pasaulio šalių – Lietuva turi puikiai veikiančią esveikatos sistemą.

REKLAMA

Tai dabar įsivaizduokit, jeigu aš, neduok Dieve, susergu kokiu nors psichikos sutrikimu, mano gydytojas įdėjo ją į esveikatą, eregirtoje įsijungia lemputė ir sako: „va, Špakauskas turi ateiti, atnešti specialią pažymą, susitikti su psichiatru, nes ji yra šitoje rizikos grupėje ir įrodyti, kad jis gali saugiai dalyvauti eisme.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Tokius tupus pasipiktinusius reik pora savaciu pavaikyti kad susirinktu pazymas is psichatru ir kt. Gydytuju kur ir subine patikrintu, 40 eur bus fantastika
TAI YRA VALSTYBINIS REKETAS-KORUPCIJA.
Visi puikiai supranta, kad tai tik formalumas. Tad žmonės džiaugiasi, jog užuot gaišę visą dieną (ar net rajononėse poliklinikose dvi dienas, nes ne kasdien visi daktarai dirba) yra tokia galimybė, jog šis formalumas survarkomas per kelias minutes.
Bet deja atsiranda tokių va dalba**bų kurie rašinėja skundus į įstaigas ir šukauja prieš žurnalistus, mat jiems med. komisija vyko per trumpai ir nepateko jie pas psichiatrą... Na tokiems nevispročiams išties matyt neprošal pas aną daktarą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų