Jei sutinki gauti išankstinę senatvės pensiją, negali turėti jokių kitų pajamų. Su tokiomis baudžiavą primenančiomis sąlygomis turi sutikti pirma laiko pensininkais panorę tapti žmonės.
Įstatymo suteikta teise gauti išankstinę pensiją pasinaudojęs buvęs Klaipėdos rajono fotožurnalistas Stasys Šeštauskas sužinojo naujieną – varganą pensiją mokanti valstybė draudžia užsidirbti net iš jo pomėgio fotografuoti, rašo „Lietuvos rytas“.
Už viename dienraštyje išspausdintą nuotrauką pernai gruodį gavęs 11 litų ir 50 centų honorarą gargždiškis prarado teisę į jam paskirtą išankstinę pensiją.
Parašęs naują prašymą, jis pensijos gali tikėtis tik nuo balandžio.
Dėl gautų keliolikos litų vyras prarado keturių mėnesių pensiją – beveik 2100 litų.
Pernai sužinojęs, kad likus penkeriems metams iki pensinio amžiaus galima pretenduoti į išankstinę senatvės pensiją, gargždiškis suskubo rašyti prašymo „Sodros" teritoriniam skyriui.
Greitai 58 metų sulauksiančiam S.Šeštauskui buvo apskaičiuota beveik ketvirtadaliu mažesnė jam priklausanti senatvės pensija, nes išankstinės pensijos dydis mažinamas 0,4 procento už kiekvieną iki pensinio amžiaus likusį mėnesį.
Tokio dydžio pensiją žmonės, sutikę pirma laiko tapti pensininkais, gauna iki gyvenimo pabaigos.
Prieš išmokant pirmąją pensiją „Sodros" darbuotojai patikrino jo pajamas ir aptiko, kad gruodžio mėnesį už viename dienraštyje išspausdintą nuotrauką jam buvo pervestas 11,5 lito honoraras.
Išankstinės pensijos mokėjimas iš karto buvo sustabdytas.
„Kol kas įstatymo nuostatos yra tokios. Man taip pat nesuprantama, kodėl draudžiant gauti papildomas pajamas turi nukentėti ir žmonės, ir valstybė. Beje, tos pačios nuostatos yra taikomos ir gaunantiems signatarų, mokslininkų rentas“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.