Tai reiškia, kad artimiausiu metu bus nustatytos konkrečios taisyklės, kuomet tokie žmonės galės būti priverstinai gydomi, skelbiama pranešime spaudai.
Sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio teigimu, naujoji tvarka turės užtikrinti ne tik pacientų teises, bet ir apsaugoti kitus žmones nuo tų, kurie turi psichikos ir elgesio sutrikimų, ir gali padaryti žalos.
„Rengiant šias taisykles, bus didelis dėmesys skiriamas ir tam, kaip suteikti reikiamą gydymą psichikos ir elgesio problemų turintiesiems, nes jie patys, deja, nesuvokia ir negeba kreiptis, o dažnai net neturi artimųjų, kurie galėtų jais pasirūpinti. Be to, svarbu užtikrinti, jog nebūtų piktnaudžiaujama, pavyzdžiui, kad į gydymo įstaigą nebūtų priverstinai apgaule guldomi žmonės, kurie neturi rimtų psichikos ir elgesio sunkumų“, – sako viceministras A. Šešelgis.
Anot jo, dalis tokių sutrikimų turinčių žmonių, nesutikę gydytis, į gydymo įstaigą sugrįžta vėl ir vėl. Aplinkiniai gyventojai skundžiasi tarnyboms šių pacientų keliama grėsme bei grasinimais pakenkti aplinkinių sveikatai ar turtui, todėl priverstinis gydymas padėtų apginti ir visuomenės interesus.
Taigi taip siekiama nustatyti visoje šalyje vienodą priverstinės hospitalizacijos tvarką psichikos ir elgesio sutrikimų turintiems pacientams, kurių elgesys gali padaryti žalos savo ir aplinkinių sveikatai, gyvybei ar turtui. Taip pat numatyta parengti priverstinio gydymo tvarką pacientams, iš kurių nepavyksta gauti sutikimo gydymui dėl jų nesugebėjimo objektyviai vertinti savo būklės ir interesų.
Tai padėtų užtikrinti pacientų teises ir, prireikus, gauti visavertį gydymą bei apginti visuomenės interesą gyventi saugioje aplinkoje.