• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę į Lieporių gimnaziją įsiveržus prašalaičiams akimirkai sutrukdyta biologijos pamoka – pavydaus jaunuolio auka tapo septyniolikmetis mokinys.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu policijos pareigūnų tiriamą incidentą įstaigos direktorė Sigita Būdvytienė vadina taupymo pasekme, nes budėtojai turi plušėti ir rūbinėje. Mokyklos vadovė pasiūlė būdą, kuris padėtų suvaldyti panašius incidentus. Kaip jis veikia, aiškinosi „Šiaulių naujienos“.

REKLAMA

Direktorė: incidentas – taupymo pasekmė

„Vasario 1 d. 13.50 val. Šiauliuose, V. Grinkevičiaus g., gimnazijoje, per biologijos pamoką į klasę įbėgo du nepažįstami jaunuoliai,  iš kurių vienas ranka sudavė mokiniui, gimusiam 1994 m., į galvą“, - rašoma policijos suvestinėje. Šią informaciją gavę pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Į policininkus kreipėsi ne nukentėjusysis, o Lieporių gimnazijos administracijos darbuotojai.

REKLAMA
REKLAMA

Lieporių gimnazijos direktorė Sigita Būdvytienė pasakojo, jog pašaliniai asmenys į įstaigą pateko tuo metu, kai budėtoja dirbo rūbinėje.

„Budėtoja nuėjo į rūbinę vaikams atiduoti paltų, o tie jaunuoliai įslinko nepastebėti. Viskas įvyko labai greitai. Mokytoja vos spėjo sureaguoti“, - pasakoja mokyklos direktorė. Anot jos, vienas iš mokykloje neužsiregistravusių jaunuolių bandė prisišaukti į koridorių mokinį. Jis nesutikoišeiti, tada prašalaitis įpuolė į klasę ir trenkė mokiniui į galvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

S. Būdvytienės žiniomis, incidentas gali būti susijęs su meilės ryšiais, nes nukentėjęs mokinys mokosi toje pačioje klasėje kartu su užpuoliko mergina. „Gal jis bandė nuvilioti“, - svarstė įstaigos vadovė. Dėl įvykusio incidento S. Būdvytienė nesiryžo kaltinti budėtojos.

REKLAMA

„Tai yra taupymo pasekmė“, - apie tai, kad budėtoja turi darbuotis ir rūbinėje, kalbėjo mokyklos direktorė.

Neseniai „Šiaulių naujienose“ buvo rašyta, jog miesto švietimo įstaigų biudžetas buvo sumažintas 30 procentų, dėl to mokyklos ir buvo priverstos imtis įvairių taupymo priemonių. Valytojoms ir sargams „susitraukė“ etatai, mokyklų valgykloms suteikta galimybė 40 procentų didinti antkainį patiekalams.

REKLAMA

Kaltino budėtoją

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viktoras Strups, dėl įvykio Lieporių gimnazijoje kaltina budėtoją.

„Kai žmogus nenori dirbti, tai visada gali surasti pasiteisinimą. Tai, kas nutiko, nėra taupymo pasekmė, pačios mokyklos sprendžia, kaip taupyti. O taupyti dar tikrai yra ką. Dauguma mokyklų sargų dar taip ir neatleido“, - kaltę mokyklų administracijoms vertė V. Strups. Visgi jis sutiko, kad  mokyklų saugumu reikia susirūpinti. Sutiko, kad derėtų išanalizuoti incidentų skaičių mokykloje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Reikės pagalvoti apie prevencines priemones“, - teigė V. Strups, bet konkrečių idėjų pokalbio metu taip ir neįvardijo.

„Nusiplovė“ rankas

Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė atrodė linkusi švelninti situaciją. Valdininkė užpuoliko elgesį su mokiniu vadino papurtymu. „Atėjo suvesti sąskaitų“, - apie incidentą atsiliepė V. Damskienė. Ji nesutiko, kad mokyklų saugumu turėtų susirūpinti jos vadovaujamo skyriaus darbuotojai, rodė pirštu į mokyklų administracijas.

REKLAMA

„Ko mes galime imtis? Mokykla pati tą turi spręsti. Ji atsakinga už saugumą“, - atsakomybės kratėsi V. Damskienė.

Išeitis – elektroninė sistema

Lieporių gimnazijos direktorė S. Būdvytienė, kalbėdama apie įstaigos saugumą, pasiūlė išeitį. Anot jos, pašalinius asmenis galėtų padėti sukontroliuoti speciali elektroninė sistema, kurią jau spėjo įsidiegti ne viena šalies mokykla. S. Būdvytienė sakė girdėjusi, jog sistema jau spėjo pasiteisinti, deja, ji brangoka.

REKLAMA

„Mokinių tėvai tam negalėtų skirti lėšų“, - paaiškino S. Būdvytienė. Pinigų iš Šiaulių miesto savivaldybės elektroninei sistemai, vargu ar būtų galima tikėtis. V. Strups patvirtino, jog tam pinigų Savivaldybė nerastų.

Jau spėjo pajusti naudą

Kad elektroninė kontrolės sistema jau pasiteisino, spėjo pastebėti ir Kauno Tado Ivanausko mokyklos direktorius Sigitas Alubauskas. Kiek daugiau kaip prieš metus šioje mokykloje įdiegta ne tik elektroninė raktų išdavimo ir registravimo sistema, bet praėjimo kontrolės sistema bei kitos elektroninės naujovės, leidžiančios tėvams lengviau kontroliuoti savo atžalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pinigų elektroninei sistemai rasti sugebėjo pati Kauno miesto savivaldybė.

S. Alubauskas „Šiaulių naujienoms“ pasakojo, jog kiekvienas mokinys ir mokytojas turi jiems išduotas elektronines korteles, kurias nuskaičius jie užregistruojami ir taip patenkama į mokyklą. Kai vaikas į mokyklą neateina arba išeina, tėvams į mobiliojo ryšio telefoną atkeliauja pranešimas. Įstaigos vadovas pripažino, jog elektroninė sistema puikiai pasitarnauja ne tik kaip informacijos teikimo, bet ir kaip prevencinė priemonė.

„Nuo tada, kai buvo įvesta elektroninė sistema, nebuvo nė vieno incidento, kai į mokyklą būtų patekęs pašalinis žmogus“, - teigė S. Alubauskas.

Juozas Ginkus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų