• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimūnai su ministrų kabinetu lenktyniauja, rengdami įstatymų pataisas, padėsiančias žaboti nepaklusnius vairuotojus - parlamento posėdyje kilo ginčai, kieno variantas geresnis - Vyriausybės ar socialdemokrato Vytauto Čepo.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarai antradienį ėmėsi svarstyti du panašius Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisų variantus. Pagrindinis Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) buvo labiau linkęs remti Vyriausybės paruoštą projektą, tačiau tam paprieštaravo V.Čepas, teigdamas, kad jo pasiūlymas esąs "logiškesnis".

REKLAMA

Nesutikę atmesti V.Čepo ruoštų kodekso pataisų, parlamentarai atidavė jį tobulinti komitetui, tačiau, atsižvelgus į rengėjo norą, pataisos nukeliavo ne į TTK, o į Ekonomikos komitetą.

Parlamentaras: atimti vairuotojo pažymėjimą

Parlamentaras savo siūlomose pataisose numatė, kad tam tikrais atvejais būtų galima atimti vairuotojo pažymėjimą ir uždrausti vairuoti transporto priemonę visam laikui. Tokią griežtą atsakomybę sukeltų pakartotinis vairavimas esant neblaiviam, nustatyto baudos balų skaičiaus surinkimas tris kartus per apibrėžtą laikotarpį, vairavimas po to, kai tokia teisė jau buvo atimta.

REKLAMA
REKLAMA

Šiame pataisos variante taip pat norima švelninti atsakomybę už nežymius pažeidimus. Pavyzdžiui, neužsisegus saugos diržo buvo anksčiau numatyta bauda nuo 25 iki 50 litų, o V.Čepas siūlo apsiriboti tik 25 litų nuobauda. Pasak jo, didelės baudos už nežymius pažeidimus nėra efektyvios, jų atsisakymas palengvintų pareigūnų darbą bei sumažintų vairuotojų norą papirkinėti policininkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taurelę kilnoti mėgstantiems vairuotojams atsakomybė turėtų būti griežtinama, baudžiant juos ne baudomis, o administraciniu areštu. Nepasimokiusiems po pirmojo karto norima skirti dar griežtesnes sankcijas - tokiu atveju nepriklausomai nuo neblaivumo laipsnio numatoma bausti 30 parų administraciniu areštu ir visam laikui atimti vairuotojo pažymėjimą.

REKLAMA

Bausmės taip pat turėtų būti griežtinamos ir už vairavimą neturint vairuotojo pažymėjimo, didinama atsakomybė už pabėgimą iš įvykio vietos.

Vyriausybė: atimti transporto priemonę

Tuo metu Vyriausybės siūlomame variante daugiausia dėmesio skiriama piniginių baudų didinimui už vairavimą apsvaigus ar viršijus greitį.

REKLAMA

Pagrindinė Vyriausybės pataisų esmė - alternatyvių bausmių skyrimas, tai yra galimybė skirti arba baudą, arba tam tikram laikui atimti vairuotojo teises. Sankcijos griežtėja, kai kelių eismo taisyklėms nusižengiama neįgijus dvejų metų stažo ar neturint vairuotojo pažymėjimo.

Neblaiviems vairuotojams, anot Vyriausybės siūlymo, bausmės nedidėja labai smarkiai, tačiau atsiranda papildomų sąlygų, kurioms esant jos yra didesnės. Jei iki šiol sankcijos įvairuoja priklausomai nuo girtumo laipsnio, tai dabar baudų diferenciacija atiranda ir atsižvelgus į papildomas sąlygas - tokias, kaip teisės vairuoti neturėjimas, pažeidimo padarymas neturint dvejų metų vairavimo stažo ir kitas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bausmės už nusižengimus taip pat didėja, jei padaromas nežymus sveikatos sutrikdymas - tokiu atveju girtumas kaip sunkinanti aplinkybė užtraukia baudą su teisės vairuoti atėmimu tam tikram laikui arba administracinį areštą kartu uždraudžiant kiek nors laiko sėsti už vairo.

Sankcijos dar sunkėja, jei asmuo eismo įvykio metu sukėlė nežymius sveikatos sutrikdymus neturėdamas teisės vairuoti - tuomet šalia piniginės baudos arba arešto jis baudžiamas ir transporto priemonės konfiskavimu. Transporto priemonės konfiskavimas Vyriausybės siūlomose pataisose numatomas ir tokiais atvejais, kai apgirtęs už vairo sučiumpamas pakartotinai.

Beje, V.Čepo pataisose transporto priemonės konfiskavimas nenumatomas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų