• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiosios Seimo frakcijos kitą savaitę sieks sutelkti jėgas ir atleisti Vytautą Greičių iš Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininko pareigų.

REKLAMA
REKLAMA

Tai preliminariai sutarė trečiadienį Vyriausybėje pusryčiavę valdančiųjų socialdemokratų, valstiečių liaudininkų, liberalcentristų ir socialliberalų partijų vadovai.

REKLAMA

Praėjusią savaitę Seime balsuojant V.Greičiaus atleidimui nepritarė ne tik opozicinių, bet ir dalis valdančiųjų frakcijų atstovų.

„Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas informavo, kad kitos teisinės išeities nėra. Mes buvome paraginti paaiškinti šią situaciją frakcijų nariams“, - BNS trečiadienį sakė valdančiosios koalicijos pasitarime dalyvavęs valstiečių liaudininkų atstovas Viktoras Rinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Č.Juršėnas trečiadienį teigė, jog dėl V.Greičiaus atleidimo visos parlamentinės frakcijos dar tarsis penktadienį rengiamame susitikime su prezidentu Valdu Adamkumi.

Opozicinių frakcijų atstovai antradienį teigė pasigendą Prezidentūros noro ir siekio tartis su Seimo frakcijomis. Antradienio popietę paskelbta, kad toks pasitarimas Prezidentūroje rengiamas penktadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas šį pasitarimą su parlamentarais rengia jau po to, kai antradienį nusprendė pateikti Seimui antrąjį dekretą dėl V.Greičiaus atleidimo.

Seimo pirmininko Č.Juršėno teigimu, antradienį pasibaigus V.Greičiaus devynerių metų kadencijai AT trečiadienį liko be vadovo.

REKLAMA

„AT pirmininkas neatleistas, bet jis yra be įgaliojimų. Norint kažką daryti šioje situacijoje, reikia pirmiausia atleisti (V.Greičių iš pareigų - BNS). V.Greičius gali gauti įgaliojimus, jei prezidentas teiks jo kandidatūrą antrai kadencijai (į AT pirmininkus - BNS)“, - BNS trečiadienį sakė Č.Juršėnas.

REKLAMA

Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos frakcijos narys Kęstutis Čilinskas nesutinka, jog AT pirmininko įgaliojimai yra pasibaigę.

„Konstitucijoje aiškiai parašyta, kad AT pirmininką skiria ir atleidžia Seimas prezidento teikimu. Vadinasi Konstitucija įtvirtina, kad AT pirmininkas pradeda dirbti jį paskyrus į pareigas ir baigia dirbti jį atleidus iš pareigų. Todėl atskirų asmenų pasakymai apie įgaliojimų laiką prieštarauja toms Konstitucijos nuostatoms. Jei Seimo pirmininkas ir Prezidentūros atstovai galvotų, kad V.Greičius automatiškai netenka pareigų, tai kam gi reiktų siūlyti teikimą atleisti iš pareigų, o Seimui svarstyti nutarimą dėl atleidimo? Taigi, ne tik Konstitucijos, bet ir sveikos logikos požiūriu negalima sakyti, kad jis neina pareigų“, - teigė K.Čilinskas.

Praėjusią savaitę Seimas ženklia balsų persvara nepritarė prezidento teikimui atleisti V.Greičių iš AT pirmininko pareigų.

Pagal Konstituciją, AT pirmininką prezidento teikimu skiria ir atleidžia Seimas. Dėl šios priežasties parlamentarai diskusijoje praėjusią savaitę pabrėžė, jog, nepaisant kadencijos trukmės, tik Seimas sprendžia, ar atleis V.Greičių, ar ne. Prezidentas savo ruožtu pareiškė, jog nesutikdamas atleisti V.Greičiaus Seimas pats save įsivarė teisinėn aklavietėn.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų