Vokietija bei kitos Vakarų valstybės siekia užblokuoti Gruzijos bei Ukrainos kelią į NATO, nes baiminasi, kad šių valstybių įstojimas į aljansą itin supykdytų Rusiją, skelbia „EU Observer“.
Cituodamas diplomatinius šaltinius, Vokietijos dienraštis „Financial Times Deutschland“ teigia, kad grupė Vakarų valstybių nenori, kad per kitą savaitę vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Bukarešte su Kijevu bei Tbilisiu būtų pasirašytas narystės veiksmų planas. Ukraina bei Gruzija būtent šiame susitikime tikisi sulaukti kvietimo prisijungti prie aljanso.
Tačiau kaip pagrindinės šių valstybių narystės, kurią remia ir Lietuva, priešininkės įvardijamos Vokietija, Prancūzija, Italija, Ispanija, Olandija, Belgija, Portugalija bei Liuksemburgas. Šios šalys baiminasi sugadinti savo santykius su Rusija, kurios būsimasis prezidentas Dmitrijus Medvedevas jau pareiškė, kad Maskva nėra patenkinta dabartine situacija.
Ukrainos bei Gruzijos narystę NATO remia JAV, jai taip pat pritaria ir Lenkija. Tačiau Vokietija yra linkusi aukoti Kijevo bei Tbilisio narystę aljanse vardan gerų santykių su Rusija ir vilties, kad pavyks susitarti dėl Vidurio Europoje planuojamo dislokuoti JAV priešraketinio skydo.
Gruzijos atstovai teigia, kad tokiu atveju, jei NATO pasiduos Kremliaus spaudimui, tai reikš, kad Rusija praktiškai gali vetuoti aljanso sprendimus ir stipriai paveikti šios struktūros veiklą.