• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„WikiLeaks“ paviešinti slapti dokumentai diskredituoja ir JAV farmacijos milžinę „Pfizer“, praneša guardian.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

1996 metais Nigerijoje buvo neįtikėtino masto meningito epidemija. Farmacijos milžinei „Pfizer“ Nigerijos valstybė ir federaliniai autoritetai iškėlė bylą, kurioje buvo tvirtinama, kad antibiotikas „Trovanas“, kuriuo vaikai buvo gydomi per epidemiją, jiems pakenkė. Praėjusiais metais kompanija atvyko į preliminaraus teismo sprendimo išklausymą, kuris turėjo jai kainuoti 75 milijonus dolerių.

REKLAMA

Tuo metu, kai tūkstančiai užsikrėtė per Kano epidemiją, „Pfizer“ kompanijos gydytojai gydė 200 vaikų: pusę vaikų – antibiotikais „Trovan“, o kitą pusę – geriausiu tuo metu JAV naudojamu antibiotiku „Ceftriaksonu“. Penki vaikai mirė nuo „Trovano“ ir šeši nuo kito vaisto. Kompanija teigė, kad tai buvo puikus naujo vaisto rezultatas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vėliau buvo teigiama, kad „Pfizer“ neturėjo teisės be tėvų leidimo naudoti bandomųjų vaistų. Be to, antibiotikui „Trovan“ buvo išduota licenzija, pagal kurią juo galima buvo gydyti suaugusius Europoje, tačiau po kiek laiko licenzija buvo panaikinta dėl nuodingo poveikio kepenims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„WikiLeaks“ paviešintose telegramose teigiama, kad vaistų gamybos milžinė „Pfizer“ samdė tyrėjus, kad šie įrodytų, jog federalinis Nigerijos prokuroras „draugauja“ su korupcija. Buvo bandoma Nigerijos generalinį prokurorą šantažuoti, kad būtų panaikinta bauda už žalą, padarytą meningitu sergantiems vaikams.

REKLAMA

Dokumentuose teigiama, kad Amerikos vaistų gigantas nenorėjo išmokėti kompensacijos, kuri patenkintų iškart dvi Nigerijos federalinės vyriausybės iškeltas bylas – civilinę ir baudžiamąja.

„Pfizer“ vadybininkas Enrico Liggeri 2009 metų balandžio 9 dieną susitiko su JAV pareigūnais Abuja Ambasadoje. Telegramose parašyta, kad „pagal E. Liggeri, „Pfizer“ pasamdė tyrėjus, jog jie ištirtų generalinio prokuroro Michaelio Aondoakaa sąsajas su korupcija, idant jam būtų daromas spaudimas ir federalinė byla būtų panaikinta. „Pfizer“ tyrėjai šią informaciją perdavė vietinei žiniasklaidai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų