• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki šiol lepinusi švelni žiema parodys savo charakterį – iškišus nosį į lauką pasitiks speigas ir žvarba. Tokiu oru ypač svarbu saugoti atidengtas kūno vietas. Jei rankas galime paslėpti šiltose pirštinėse, veido apsauga turime pasirūpinti kitaip, pradedant tinkama kasdiene odos priežiūra ir baigiant odos paruošimu prieš einant į lauką.

Iki šiol lepinusi švelni žiema parodys savo charakterį – iškišus nosį į lauką pasitiks speigas ir žvarba. Tokiu oru ypač svarbu saugoti atidengtas kūno vietas. Jei rankas galime paslėpti šiltose pirštinėse, veido apsauga turime pasirūpinti kitaip, pradedant tinkama kasdiene odos priežiūra ir baigiant odos paruošimu prieš einant į lauką.

REKLAMA

„Benu“ vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Donata Švarcaitė sako, kad viena dažnesnių klaidų – netinkamas odos priežiūros priemonių naudojimas. Dabar pats laikas iš spintelių traukti riebesnius, odą maitinančius bei saugančius kremus ir pasirūpinti, kad oda nenušaltų. 

Mūsų oda sudaryta taip, kad pati natūraliai apsisaugotų nuo aplinkos poveikio, taršos, bakterijų. Šią svarbią apsauginę funkciją atlieką odos paviršiuje esanti hidrolipidinė plėvelė, ne tik sauganti odą, bet ir neleidžianti jai išgarinti drėgmės. Įprastomis sąlygomis šis apsauginis sluoksnis savo funkciją puikiai atlieka, tačiau kas nutinka, kai išeiname į didelį šaltį?

REKLAMA
REKLAMA

„Šaltis, žvarbus vėjas pažeidžia hidrolipidinę plėvelę, joje atsiranda mikro įtrūkimai, todėl apsauginė odos funkcija susilpnėja – oda sausėja, sudirgsta, pradeda šerpetoti. Ilgiau pabuvus šaltyje, gali atsirasti ir žaizdelės. Tokiu oru apsauginę odos funkciją taip pat labai silpnina dideli kontrastai – kai iš šalto ir žvarbaus lauko įžengiame į prišildytą ir sausą patalpą. Toks temperatūros ir drėgmės svyravimas greitai pažeidžia odą, gali pradėti varginti tempimas, niežėjimas, paraudimas, pleiskanojimas“, – apie šaltos žiemos poveikį odai pasakoja D. Švarcaitė.

REKLAMA

Sveikos odos instituto ekspertė dalinasi pagrindinėmis odos priežiūros žvarbią žiemą taisyklėmis.

Ryte – maitinimas, vakare – drėkinimas

Jeigu švelni žiema leido odą drėkinti ir rytais, o vakare ją atkurti ir palepinti maitinamuoju kremu, dabar šiuos kremus reikėtų keisti vietomis. Itin šaltu oru rytais venkite odą drėkinančių priemonių ir priemonių, skirtų odos priežiūrai vasarą. Jos odą saugo kitaip – padėdamos sukaupti ir išlaikyti drėgmę. O mes puikiai žinome, kad šaltyje skysčiai užšąla, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

„Odos drėkinimą tokiu oru palikite vakaro grožio ritualams. Ryte naudokite maitinamąjį, atkuriamąjį kremą, kuris ne tik padės greičiau regeneruotis ir gyti pažeistai odai, bet ir sukurs apsauginį barjerą, sumažinantį odos patiriamą šoką išėjus į lauką. Jeigu jūsų oda nėra itin riebi ir linkusi į aknę, nebijokite riebesnių kremų“, – pataria D. Švarcaitė.

Tarp žiemai skirtų maitinamųjų kremų ingredientų ieškokite sviestmedžio aliejaus, glicerino, vazelino, avokadų ekstrakto, bičių vaško, arganų aliejaus, pantenolio. Pastarasis padeda greičiau odai gyti, atsiradus įtrūkimams ar nušalus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jokių šiurkščių rankšluosčių ir šveitiklių

Išsausėjusi  ir pažeista oda tampa neatspari ir mechaniniams pažeidimams, todėl dabar reikėtų vengti abrazyvinių dalelių turinčių veido šveitiklių, net šiurkščių rankšluosčių. Šiurkščios dalelės nušveis ne tik nešvarumus ir negyvas ląsteles, bet ir tai, kas yra likę iš hidrolipidinės plėvelės.

REKLAMA

Prauskitės drungnu vandeniu

Viena iš įprastų ryto procedūrų – prausimasis šaltu vandeniu. Jis ne tik atgaivina, padeda greičiau pabusti, bet ir tonizuoja odą, stangrina ją. Tačiau žiemą temperatūros pokyčių ir taip varginama oda yra jautresnė, todėl ryte prauskitės drungnu vandeniu. Prie šalto vandens procedūrų galėsite grįžti atšilus orams.

Prieš einant į lauką – apsauginis veido kremas

Net jeigu lauke spaudžia šaltukas, pabūti gryname ore sveika. Todėl vengti eiti į lauką nereikėtų, tačiau odai apsaugoti nepamirškite apsauginio kremo nuo šalčio. 

REKLAMA

„Kitaip nei maitinamojo, apsauginio kremo pagrindinė funkcija yra suformuoti viršutiniame epidermio sluoksnyje apsauginį barjerą. Jis apsaugo odą nuo neigiamo šalčio ir vėjo poveikio. Ypač svarbu žvarbiu oru apsauginiu kremu patepti vaikų odelę. Ji yra dar jauna, plona, todėl kur kas lengviau pažeidžiama nei suaugusiųjų. Svarbi taisyklė – apsauginį kremą nuo šalčio tepkite likus ne mažiau kaip pusvalandžiui iki išėjimo į lauką. Kremas spės susigerti ir suformuoti apsauginį barjerą“, – paaiškina Sveikos odos instituto specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Odos apsaugai – ir vitaminai

Visos išvardytos priemonės padeda odą saugoti iš išorės. Tačiau jos būklę reikia palaikyti ir iš vidaus. Kai oda lengvai pažeidžiama, jai būtinas vitaminas E, kuris ne tik saugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, bet ir padeda odai greičiau atsinaujinti. Taip pat reikalingas vitaminas C, dalyvaujantis energijos perdavimo procesuose ir galintis padėti nuvargusiai odai. Vitaminas A padeda kovoti su odos išsausėjimu, o vitaminų B kompleksas gerina kraujotaką, deguonies įsisavinimą, medžiagų apykaitą. 

REKLAMA

„Vienas iš svarbiausių vitaminų ne tik odai, bet ir bendrai sveikatai žiemą – vitaminas D. Žiemą jo praktiškai negauname, todėl reikia vartoti papildomai. Vitaminas D odą saugo nuo išsausėjimo, priešlaikinio senėjimo, o bendrai sveikatai naudingas, nes stiprina imunitetą, gali padėti sumažinti nuovargį, nerimą“, – pabrėžia D. Švaracaitė.

REKLAMA

Sveikos odos instituto ekspertė rekomenduoja žiemą palaikyti pilnavertę ir įvairią mitybą, kuri užtikrins, kad su maistu gausime odai ir visam organizmui reikalingų medžiagų. Jeigu vargina prasta odos būklė, energijos stoka, nerimas, sumažėja atsparumas ligoms, verta vitaminų vartoti papildomai. Nepamirškite, kad ir kosmetikos priemonės gali būti praturtintos vitaminais – jie odą pamaitins iš išorės.

Jeigu oda pašąla...

Šalčiui jautriausi skruostai, todėl dažniausiai grįžus iš lauko ir pastebime jų paraudimą. Kad oda pašalo, išduos ne tik paraudimas, bet ir juntamas skausmas, ypač odai šylant, padidėjęs jautrumas. Pašalusios odos netrinkite šiurkščiu rankšluosčiu, sušildykite ją pamažu, suaktyvindami kraujotaką švelniais masažuojamaisiais judesiais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai veidas sušyla, patepkite odą maitinamuoju kremu. Jis padės greičiau atstatyti apsauginį odos barjerą, nuramins sudirgusią odą ir sumažins nemalonius pojūčius. Sudėtyje ieškokite keramidų, glicerino, augalinių skvalanų, pantenolio, alavijo. Odos atstatymui tinka ir tepalai „Cica“, kurių sudėtyje yra odai greičiau regeneruotis padedančių medžiagų, kaip cinkas ir varis. Nušalusią odą taip pat dažnai ir atidžiai drėkinkite, nes jai prireiks laiko atgauti drėgmei, kurią prarado.

REKLAMA

Nepamirškite lūpų ir dažnai keiskite veido kaukę

Lūpos dar lengviau pažeidžiamos nei oda – jos neturi apsauginės plėvelės, todėl per šalčius jomis itin reikia rūpintis. Pagrindinė taisyklė – nekandžiokite ir nelaižykite lūpų lauke! Lūpoms, kaip ir veidui, šaltuoju metu naudokite ne drėkinančias priemones, o maitinančias – lūpų kremą, balzamą ar pieštuką. Jį visada turėkite po ranka. 

„Nepamirškite, kad lauke dėvint veido kaukę, po ja kondensuojasi iškvepiamo oro drėgmė. Sudrėkusi kaukė nebeatlieka veiksmingai savo apsauginės funkcijos, be to, šaltyje drėgmė žalinga odai. Susikaupusi drėgmė ir iškvepiama šiluma skatina bakterijų dauginimąsi ant odos, uždegiminių procesų vystymąsi. Kad oda pažeista, išduos paraudimas, spuogelių ar papulių atsiradimas, dirginimas, odos šerpetojimas. Todėl nepamirškite – veido kaukę lauke reikėtų keisti dažniau“, – sako D. Švarcaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų