• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vairuotojų, kurie pasinaudoja teise savo transporto priemonėse įsimontuoti alkobloką, kasmet daugėja. Kam jis reikalingas ir ar daug vairuotojų Lietuvoje vis dar pagaunami neblaivūs už vairo?

Vairuotojų, kurie pasinaudoja teise savo transporto priemonėse įsimontuoti alkobloką, kasmet daugėja. Kam jis reikalingas ir ar daug vairuotojų Lietuvoje vis dar pagaunami neblaivūs už vairo?

REKLAMA

Lietuvos kelių policijos duomenimis, 2022 metais viso užfiksuoti 4585 KET pažeidimai, kai transporto priemones vairavo neblaivūs asmenys. Paprastai vairavimas išgėrus vairuotojui reiškia ne tik baudą, bet ir vairuotojų pažymėjimo praradimą.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. daliai vairuotojų, netekusių teisių, atsirado galimybė siekti susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą anksčiau, pavyzdžiui, kai jie savo transporto priemonėse įsirengia antialkoholinį variklio užtaisą. Tiesa, dėl to šiek tiek pasikeičia ir pats vairuotojo pažymėjimas.

Įmonės „Alta“ direktoriaus pavaduotojas Vytautas Lukoševičius paaiškino, ką reiškia vairuotojo pažymėjime atsirandantis kodas „69“. Vertinga priminti, kad net jei vairuotojui nustatomas lengvas girtumas, jam gresia netekti vairuotojo pažymėjimo 12-18 mėnesių, be to, skiriama piniginė bauda.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu žmogus nori įsimontuoti alkobloką – jam tai per pus sumažinamas teisių atėmimo laikas, – nuo 12 iki 6 mėnesių. 6 mėnesius jis negali vairuoti, o po 6 mėnesių turės važiuoti su alkoblokuTai tas „69” kodas teisėse reiškia tarsi automobilio teisės vairuoti kategoriją, kaip, pavyzdžiui: A, B, C, D“, – sako V. Lukoševičius.  

REKLAMA

Kitaip tariant, žmogus su tokiu vairuotojo pažymėjimu gali vairuoti automobilį tik su imponuotu alkobloku.

Asmenys, anksčiau laiko gavę leidimą susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą, turi kreiptis į „Regitrą“ ir ten įsigyti vairuotojo pažymėjimą su kodu „69”.

„Mes vedėme mokymus, policijos akademijoje animacinį filmuką rodėme, prieš dvejus metus, kad policininkai susipažintų ir žinotų. Kiek esu girdėjęs, viskas vyksta taip" policininkai sustabdo žmogų, kuris įpučia lengvą girtumą ir jam sako, kad jis gali įsimontuoti alkobloką. Jam yra surašomas protokolas. Protokole yra nurodoma, kada vyks atvejo svarstymas. Žmogui būtinai reikia jame sudalyvauti arba išreikšti savo norą ir įsimontuoti alkobloką, nes kitu atveju policininkai nežino, ar jis nori, ar nenori. Jeigu žmogus nori, išreiškia norą, – tai dažniausiai teisių atėmimo terminas trumpinamas per pusę ir skiriamas vairavimas su alkobloku

REKLAMA
REKLAMA

Žmogus pusę metų negali vairuoti ir bet kokiu atveju, jis turi praeiti keturių valandų kursus apie alkoholio žalą vairavimo mokykloje, <...> kai kursas yra baigiamas, vairavimo mokykla duomenis suveda į „Regitros“ duomenų bazę, kad žmogus yra baigęs kursus, vėliau galima kreiptis, kad jam būtų išduotos naujos teisės su „69” kodu, tada jis gali vairuoti automobilį su alkobloku“, – teigia jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Lukoševičius primena, kad dabar vairuotojai, nesilaikantys įstatymų, gali sulaukti didesnių baudų.

„Įsigaliojo baudos už tai, jeigu tu išsiimi „69“ kodo teises, bet važiuoji neįsimontavęs alkobloko, nes yra tokių žmonių, kurie pagalvoja: „manęs čia nepagaus, jie susimažino, kad teisių nereikėtų perlaikinėti“. Tai jau gaunasi kaip vairavimas be teisių. Anksčiau nebuvo šito įvardinta konkrečiai, o dabar įsigaliojo nauja pataisa, kad bauda nuo 450 iki 800 eurų ir plius gali būti skiriamas pratęsimas teisių atėmimo iki 6 iki 12 mėnesių“, – sako V. Lukoševičius.

Visą informaciją apie atsakomybę ir baudas, gresiančias už KET pažeidimus, rasite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų