Vairuotojai vis dažniau susipranta ir prie vairo kalbėdami telefonu naudojasi laisvų rankų įranga, pastebi policijos pareigūnai. Telekomunikacijų specialistų duomenimis, nuo 2011 m. šios įrangos komplektų kasmet parduodama 2-3 kartais daugiau nei iki tol. Vien per pirmąjį šių metų pusmetį bendrovė pardavė daugiau nei 1,2 tūkst. laisvų rankų įrangos komplektų.
„Pastebime, kad vairuotojai ieško telefonų, komplektuojamų su laisvų rankų įranga, arba salone paprašo telefoną susinchronizuoti su gamykline automobilio įranga. Vyresni vairuotojai domisi asistento programėlėmis, kurios leidžia el. laiškus rašyti balsu. Padedame ir konsultuojame visus vairuotojus, kurie kreipiasi į mus, ar jie būtų „Bitės“, ar kitų operatorių klientai“, – teigia „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas.
Pasak jo, vairuotojai dažniau renkasi aukštesnės kokybės įrangą. Jiems svarbu, kad ji užtikrintų gerą garso kokybę ir kalbant nesigirdėtų foninio triukšmo.
Augantis vairuotojų sąmoningumas atsiperka dvejopai – sumažina eismo įvykių tikimybę ir padeda išvengti baudų. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį už kalbėjimą prie vairo buvo nubausti beveik 12,1 tūkst. vairuotojų – 4 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Per visus 2012 m. už šį nusižengimą nubausti buvo beveik 27,9 tūkst. vairuotojų. Už kalbėjimą telefonu vairuojant gresia bauda nuo šimto iki trijų šimtų litų.
„Tyrimai rodo, kad tikimybė atsitrenkti į staiga sustabdžiusio automobilio galą išauga maždaug penktadaliu, kai vairuotojas kalba telefonu. Reiktų prisiminti, kad net ir naudodami laisvų rankų įrangą, vairuotojai privalo išlikti budrūs ir pasirinkti saugų greitį“, – sako Policijos departamento komunikacijos vadovas Ramūnas Matonis.
Vairuotojams jis pataria nevairuoti pavargus, nes tuomet dėmesio koncentracija gali sumažėti kelis kartus. „Vairuotojai taip pat dažnai pamiršta, kokio saugaus atstumo jie turėtų laikytis. Tai yra automobilio greitis metrais. Pavyzdžiui, važiuojant 50 kilometrų per valandą greičiu, saugus atstumas – 50 metrų arba atstumas tarp dviejų stulpų šalikelėje“, – teigia R. Matonis.
Policija vairuotojams primena, kad kalbėti mobiliuoju telefonu saugiausia, sustabdžius automobilį saugioje bei leidžiamoje vietoje ir išjungus variklį.