• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikus mokome vairuoti ir tuomet, kai manome, jog to nedarome. Todėl reikėtų ypač atkreipti dėmesį į savo elgesį, kai vairuojame šalia mažamečių.

Vaikus mokome vairuoti ir tuomet, kai manome, jog to nedarome. Todėl reikėtų ypač atkreipti dėmesį į savo elgesį, kai vairuojame šalia mažamečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kanadiečių mokslininkas, psichologas Albertas Bandura apibrėžė socialinio išmokimo teoriją, kuri teigia, jog žmonių elgesį lemia aplinka, iš kurios, norėdami to ar ne, mokomės elgesio ir tai matosi mūsų veiksmuose. Taigi, agresyviai vairuojančių tėvų vaikus išmokyti vairavimo kultūros gali būti neįmanoma.

REKLAMA

Vairavimo mokyklos ,,Vidratas“ instruktorius Arvydas Petrauskas mano, jog vaikus šviesti vairavimo tema reikėtų jau nuo vaikystės. ,,Visada teigiu, kad važiuodami tėvai turi bendrauti su vaikais, pasakoti apie vairuotojų, pėsčiųjų kultūrą, parodyti, kaip nedaryti, ką daryti. Toks vaikas, kuriam paaiškinami šie dalykai, dar nevairuodamas pradeda pildyti būsimų gerų vairuotojų gretas“, - sako instruktorius A. Petrauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Mokome ne tik aiškindami

Anot instruktoriaus, nebylus mokymas yra ne mažiau svarbus. Jo teigimu, vaikas pavyzdį visada ima iš tėvu, nes tai yra jo artimiausias informacijos šaltinis visose srityse, tad ir vairavime. Jei mažametis stebi nuolatinį greičio viršijimą, spontanišką vairavimą, neapgalvotus greitus veiksmus kelyje, didelė tikimybė, jog ir jis taip elgsis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Petrauskas pripažįsta, jog mokant pradedantį vairuotoją, tiek instruktoriams, tiek tėvams labai svarbu yra kantrybė. Galima išgąsdinti žmogų taip, kad jis nebenorės ar nebegalės vairuoti dėl psichologinių priežasčių. Paklaustas, ar gerai, kai naujokai ateina jau šiek tiek mokėdami važiuoti, instruktorius patikina, jog tame nieko blogo nėra, tačiau tas mokinys, kuris kažką apie vairavimą jau žino, turėtų būti atviras instruktoriaus kritikai. Pats A. Petrauskas nepataria atžalų mokyti vairuoti pernelyg anksti, nes jei vaikas yra mažas – jo ūgis neatitinka reikalavimų, išmokstama netaisyklingos sėdėsenos, pradedamas klaidingas važiavimas. Jei labai norima, pajudėti iš vietos patariama mokyti ne jaunesnį nei 15 metų paauglį.

REKLAMA

Tėvai išmoko klaidingai

Instruktoriaus teigimu, pagrindinė tėvų klaida, jog jie neišmoko vaikų teisingai naudotis sankaba. ,,Pastebėjau, kad tėvai nepaaiškina ar net patys nežino, kad automobilio pristabdymui nebūtinas sankabos įmynimas, užtenka vien nuimti koją nuo akseleratoriaus pedalo ir pristabdyti. Taip pat matau, jog tėvai nemoko iš anksto stebėti sankryžų, eismo ir nepamini, koks svarbus yra ekologinis važiavimas“, - sako A. Petrauskas.

Instruktorius A. Petrauskas pamini, jog dažnai jam kiti sako, kad užsienyje visi vairuotojai kultūringesni ir draugiškesni. Tačiau jis pataria pirmiausiai atsisukti į save ir kultūringai elgtis pradėti nuo savęs, nelaukti kitų iniciatyvos. Anot jo, tokiu būdu šviesime jaunąją kartą - rodysime nebylų pavyzdį savo atžaloms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų