• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šioje dalyje tęsiame temą apie vaikų pyktį ir šįsyk pateiksime patarimus kaip reikia reaguoti į vaikų pyktį.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmąją dalį rasite čia.

Ką galite padaryti

Bandant numalšinti pyktį svarbu patiems nepulti į isteriją. Daugybė, kartoju, daugybė tėvų išžygiuoja iš parduotuvių, žaidimų aikštelių ir šeimos pobūvių tvirtai po pažastimi prispaudę ir tarsi taraną nešdami įsiutusį, spiegiantį vaiką. Arba bando kur nors viešai savo besiblaškantį ir besispardantį nenaudėlį įgrūsti į vežimėlį.

REKLAMA

Nors jums nemalonu, tačiau jūsų vaikui dar blogiau, nes nebegali susivaldyti ir labai kenčia. Būkite tikri, kad dauguma jus stebinčių tėvų, turinčių vyresnį vaiką, buvo patekę į tokią pat situaciją ir galbūt palengvėjimo atodūsis jiems išsprūsta tik todėl, kad šiuo metu tai vyksta ne jiems.

REKLAMA
REKLAMA

Kai neseniai lankiausi prekybos centre, mačiau, kaip apimtas įniršio pirkinių vežimėlyje spiegė maždaug dvimetis vaikas. Jo tėvas buvo (ar tik atrodė esąs) visiškai ramus ir toliau sau rinkosi produktus, taigi vaikas galų gale nustojo rėkęs ir jam nusišypsojo. Pirma mintis buvo: „Štai kur gebantis susivaldyti tėtis“, tačiau netrukus pagalvojau: „Tai tikriausiai antras jo vaikas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labai retai taip puikiai pavyksta susidoroti su pirmo vaiko įniršiu, bet jeigu liksite ramūs ir nepulsite į isteriją, iš tikrųjų bus veiksminga. Taigi, jeigu tai iš viso įmanoma (nes ne visuomet būna lengva viešoje vietoje, nieko nedarykite.

REKLAMA

Pasirūpinkite, kad jūsų vaikas blaškydamasis negalėtų susižeisti, ir nekreipkite į jį dėmesio, kol pyktis praeis. Nereikia įniršusio vaiko įtikinėti liautis, nes tai paprasčiausiai nepadės, be to, toks bandymas gali tik pabloginti padėtį.

Nors galite supykti, kai vaiką apima įniršis, ypač kai visai be pagrindo, tačiau prisiminkite, kad mažylis taip nesielgia apgalvotai ar iš piktos valios. Jeigu tada vaikui skirsite daug dėmesio ar nusileisite, kad tik toks priepuolis nekiltų, tai paskatins jį taip elgtis ir kitą kartą, jeigu jam dėl ko nors prieštarausite.

REKLAMA

Taigi vaikas netrukus išmoks, kad spiegimu ir rėkimu galima jus valdyti, ir pradės taip elgtis sąmoningai, vadinasi, tokios padėties reikia stengtis išvengti, kad ir kiek tai kainuotų. Galbūt padės ir toliau parašyti patarimai:

- Nuosekliai laikykitės nustatytų ribų: nebandykite numalšinti įniršio nusileisdami vaiko reikalavimams, net jeigu ir esate kokioje nors viešoje vietoje, pvz., prekybos centre;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Atsispirkite norui ginčytis: įpykęs vaikas tampa nebevaldomas, nieko negirdi ir skiriamas dėmesys tik pakursto ugnį;

- Būkite kantrūs: joks vaikas ilgai nespiegs, jeigu jo niekas nesiklausys, ir jis netrukus supras, kad jūsų dėmesio sulauks tik tada, kai nusiramins;

- Pabandykite kuo nors sudominti: kartais naujas žaidimas gali sustabdyti prasidėjusį priepuolį;

- Galiausiai elkitės meiliai: vos tik spiegimas susilpnės, vaiką apkabinkite, panešiokite, kad paskatintumėte norimą elgesį.

Šis straipsnių ciklas yra paremtas Su Laurent ir Peter Reader knyga „Vaikas auga. Mėnuo po mėnesio“, kurią išleido „Alma Littera“ leidykla.

Akvilina Vaičiūnienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų