Paaiškėjo, kad vieną pagrindinių nacionalinės akademinių pasiekimų skatinimo programos „Mokslotronas“ prizų laimėjo Žemaičių Kalvarijos vidurinės mokyklos (Plungės raj.) devintokė Vaiva Augustinaitė. Ji greičiausiai surinko reikiamą tašku kiekį, kurie suteikiami už gerus pažymius, vidurkio kilimą bei kitus pažangumo rodiklius, ir todėl buvo apdovanota išmaniuoju telefonu.
Pasak laimėtojos, idėja dalyvauti šioje programoje pirmiausia kilo ne jai, o jos mamai, kuri apie „Mokslotroną“ sužinojo žiniasklaidoje.
„Mama man pasiūlė tokią galimybę, o aš susigundžiau. Panorau išnaudoti savo žinias ir paversti jas ne tik pažymiais, bet ir „Mokslotrono“ atomais“, – entuziastingai pasakojo Vaiva, kuri prisipažino, jog ypač didelė motyvacija gauti gerus pažymius buvo atsiradusi likus kelioms savaitėms iki laimėjimo.
„Mačiau, kad tikslas jau labai arti, tad norėjau kuo greičiau jį pasiekti“, – sakė V. Augustinaitė.
Jos auklėtoja Ilona Jasaitienė taip pat džiaugiasi mergaitės pasiekimu ir tikina, kad žinantys šią mokinę tikrai nesistebi, mat ji jau nuo pirmos klasės pasižymėjo puikiais mokymosi rezultatais, ypač tiksliųjų mokslų srityje.
„Įsivaizduokite anksčiau Vaivai buvo sunku susitaikyti su tokiu pažymiu kaip 9! Nenuostabu, ji yra gabi ir sunkiai dirba, tad gali džiaugtis „kiauru“ dešimtuku“, – pasakojo mokytoja.
Pasak jos, dalyvauti „Mokslotrono“ programoje ypatingai savo auklėtinių ji neskatino, tik pasiūlė išbandyti atsiradusią galimybę.
„Negaliu tiksliai pasakyti, kiek mano klasės mokinių dalyvauja šioje programoje, bet tikrai žinau, kad gauti didesnį pažymį ir vėliau išsikeisti jį į telefono sąskaitos papildymą nori ne vienas“, – sakė I. Jasaitienė.
Jos teigimu, panašios programos yra naudingos, nors ir pabrėžia pragmatinę ir materialistinę gyvenimo pusę, tačiau vaikams suteikia naudingų įgūdžių, kuriuos galima pritaikyti ateityje.
Paklausus, kaip į „Mokslotroną“, el. dienyną ir apskritai visą TAMO švietimo sistemą reagavo Žemaičių Kalvarijos vidurinės mokyklos mokinių tėveliai, pedagogė tikino, jog tai tapo naudingu įrankiu tiems, kas ir anksčiau, dar naudojant popierines pažymių knygeles, domėjosi vaikų pažangumu ir gyvenimu.
„Buvo ir dabar yra tokių tėvų, kurie nei žiūri, nei jiems įdomu. Bet didesniajai daliai tokie technologiniai sprendimai suteikia daugiau galimybių ir laisvės. Pavyzdžiui, išvažiavusieji į užsienį be jokio vargo gali matyti, kaip sekasi mokykloje jų vaikams“.
UAB „Tavo mokykla“, kuri ir inicijavo programą „Mokslotronas“, direktorė plėtrai Viktorija Burlinskaitė džiaugėsi, kad turėjo progą apdovanoti pažangią mokinę ir akcentavo, jog informacinių technologijų pagalba galima daug kuo padėti švietimui, o visos galimybės dar tikrai neišnaudotos.
„Naujovės ir pokyčiai ne visada sutinkami palankiai, tačiau laikui bėgant paaiškėja, kad tai tik į gerą. Mes buvome pakankamai atkaklūs, daug dirbome ir dabar labai stengiamės, kad TAMO iš el. dienyno virstų daug įvairių galimybių suteikiančia sistema. Svarbi jos dalis yra „Mokslotronas“, kuris puikiai veikia – tai įrodo mokinių, jų tėvelių ir mokytojų atsiliepimai“, – sakė V. Burlinskaitė. Ji ypač dėkojo „Nokia Lietuva“, kurie yra programos „Mokslotronas“ vieni iš partnerių ir prizų, kuriais apdovanojami pažangiausieji, steigėjų.