• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gražus ir didelis trijų aukštų, baroko stiliaus namas Chaonei nr. 81 yra tikra Pekino anomalija. Šiame kvartale maži gyvenamieji plotai parduodami už milijonus dolerių, o šis prabangus namas stovi neliečiamas. Kodėl niekas neina net artyn prie šio namo? Pasak odditycentral, bijoma vaiduoklių ir mirties.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis vietinėmis legendomis, šį namą pastatė Qing imperatorių šeima. Jis atliko bažnyčios funkciją ir buvo skirtas čia gyvenantiems britams. 1949 metais, kuomet komunistai nugalėjo nacionalistus ir užėmė miestą, čia gyvena aukštas Kuomintang pareigūnas. Pavojaus akimirką jis paliko namuose savo žmoną ir gelbėjosi pats. Teigiama, kad iš siaubo ji pasikorė šiame gražiame name.

REKLAMA

Daugelis tiki, kad jos dvasia čia tebegyvena. Ypač naktį mažai žmonių išdrįsta čia ateiti. Anksčiau prabanga spinduliavęs namas dabar tėra blankus praeities šešėlis – sienos apterliotos grafičiais, pilna butelių šukių ir nuorūkų. Nepaisant šios vietos vertės, kol kas nėra jokių planų, ką būtų galima daryti su šiuo pastatu. Pasakojimai apie vaiduoklius atbaido visus potencialius nuomininkus. Namas taip pat buvo įtrauktas į istorinių statinių, kuriuos reikia išsaugoti, sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Daug gyventojų tiki šiomis vaiduoklių istorijomis. Kinijos valdžia, iš pradžių turėjusi planų dėl šios vietos, pakeitė savo nuomonę po to, kai neaiškiomis aplinkybėmis iš čia dingo keletas darbininkų. Tuo tarpu statinio savininkas, Kinijos patriotų katalikų asociacijos sekretorius Shis Hongxis, teigia, kad nėra jokių duomenų, jog čia būtų gyvenęs koks nors Kuomintang pareigūnas. Jis taip pat tvirtina, kad visos vaiduoklių istorijos yra melas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvo apskaičiuota, kad šio apstato renovacija kainuotų apie 1,5 milijono dolerių. Turint omeny pastatų kainas šioje Pekino vietoje tai labai priimtina investicija. Tačiau investuotojai, atrodo, yra labiau linkę švaistyti pinigus naujiems statiniams nei pasirūpinti šio kūrinio atnaujinimu.

REKLAMA

Nenorą įsigyti ar turėti ką nors bendro su šiuo pastatu nulemia ir kinų prietarai bei vengimas visko, kas yra susiję su mirtimi. Prietarai tebėra tokie stiprūs, kad telefono numeriai ir butai ar namai, kurių numeriuose yra skaičius 4, yra pigesni, nes kinų kalboje žodis „keturi“ skamba kaip žodis „mirtis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų