• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Suprastėjusi ekonominė situacija ir žinios apie padažnėjusias vagystes koreguoja saugos tarnybų klientūrą. Per pastaruosius mėnesius nemokias įmones keičia už savo namų apsaugą pasiryžę mokėti žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos departamento Viešosios policijos valdybos Licencijavimo skyriaus duomenimis, šiuo metu šalyje veikia pusantro šimto licencijuotų saugos tarnybų, 40 įmonių turi savo saugos padalinius.

REKLAMA

Nėra jau taip blogai

Viename tarptautiniame leidinyje prieš kurį laiką pasirodė informacija, skelbianti, kad kai kurių tarnybų pajamos pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo net keturgubai.

Tačiau kalbinti saugos tarnybų atstovai padėties nedramatizuoja ir teigia, kad situacija nėra tokia prasta. Keičiasi tik klientai - susimokėti už paslaugas neišgalinčias bendroves keičia savo turto saugumu susirūpinę eiliniai žmonės, juolab kad pastaruoju metu tarnybos vardan kliento pasiryžusios mažinti įkainius.

REKLAMA
REKLAMA

Mėnesinis buto, kotedžo ar namo apsaugos mokestis šiuo metu siekia kelias dešimtis litų, o apsaugos sistemos įrengimas ir prijungimas - apie pusę tūkstančio.

Aišku, kai kurios įmonės ir žmonės nusprendė saugos tarnybų paslaugų atsisakyti tik dėl noro sutaupyti.

Privatininkai susimoka

"Padaugėjo privačių klientų - žmonių, norinčių apsaugoti savo namus. Šiek tiek sumažėjo įmonių, bet dėl to, kad jos bankrutavo. Negalėčiau pasakyti, kad krizė mus labai paveikė, gal dėl to, kad mes dirbame tik viename regione, gal tos kurios dirba visoje šalyje, nukentėjo labiau", - dabartinę situaciją apibūdino Klaipėdos rajone objektus saugančios tarnybos "Infopiras" direktorius Virgilijus Skuodas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, su privačių klientų atsiskaitymais problemų šiuo metu nekyla, laiku nesusimoka tik skolų spaudžiamos įmonės ir jas reikia kontroliuoti atidžiau. Kai kurios skolos taip ir lieka nesumokėtos - įmonės tiesiog bankrutuoja.

"Mūsų kainos ir taip buvo proto ribose, jas šiek tiek koregavome. Esame lankstūs, įvertiname kliento galimybes", - apie "krizinę" kainodarą kalbėjo vadovas.

REKLAMA

Pasak "Infopiro" direktoriaus, pagrindiniu tarnybos tikslu išlieka išlaikyti esamus klientus ir išvengti skolininkų neatsiskaitymų.

"Dabar yra iš ko rinktis darbuotojus - į vieną laisvą vietą pretenduoja 10 žmonių. Ne taip, kaip anksčiau, reikėdavo apsaugininko paieškoti", - pastebėjo teigiamą sunkmečio bruožą V. Skuodas.

REKLAMA

Atėjo daugiau

"Aišku, krizė yra krizė, tačiau galime pasigirti, kad šių metų rezultatai kol kas yra ne ką prastesni nei praėjusių. Per pirmuosius mėnesius atėjo daugiau klientų nei išėjo. Dalis jų jau prašė sumažinti įkainius, beveik visus prašymus patenkinome", - sakė tarnybos "Trikampis žiedas" komercijos direktorius Jefimas Lancmanas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Situacija, anot jo, būtų dar geresnė, jeigu ne įmonių skolos, šiandien skaičiuojamos jau šimtais tūkstančių. Be to, dėl kai kurių klientų sprendimų teko atsisveikinti su ne vienu darbuotoju.

"Pavyzdžiui, kai kurios įmonės nutarė atsisakyti apsaugininkų dieną ir atsakomybę perdavė savo darbuotojams. Dėl to mes turėjome atleisti kelis apsaugininkus, juk nelaikysi jų be darbo", - sakė J. Lancmanas.

REKLAMA

Laikosi stabiliai

"Mūsų situacija yra normali tiek, kiek ji gali būti šiais laikais. Pasitraukę klientai ieško pigesnių alternatyvų, pavyzdžiui, apsaugininkų užduotis įmonių vadovai sugretina su kitomis savo darbuotojų pareigomis. Nežinau, kiek tai efektyvu, bet kiekvienas juk daro kaip nori", - teigė apsaugos paslaugas tik juridiniams asmenims teikiančios tarnybos "Budrus sakalas" generalinis direktorius Juozas Juodis.

REKLAMA

Jis pripažino, kad dėl pablogėjusios ekonominės situacijos Lietuvoje tarnyba taip pat buvo priversta keisti paslaugų kainas bei atleisti darbuotojų, tiesa, nedaug.

Buvo ir kitų pokyčių - tarnyba pradėjo teikti transporto priemonių sekimo paslaugas. Su palydovinio ryšio pagalba vadovai stebi įmonių automobilių su kroviniais judėjimą, galima apskaičiuoti efektyviausią kuro panaudojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Gal keisis struktūra, įkainiai, derybų objektai, tačiau darysime viską, kad išlaikytumėme klientus. Be jų mes - niekas. Privatiems klientams mes paslaugų neteikiame, tačiau, mano nuomone, jų daugėja ne dėl to, kad padaugėjo vagysčių, o dėl to, kad žmonės bijo. Nesaugumo jausmas čia, Lietuvoje, paplitęs visur - žmonės bijo rasti apvogtus namus, nesaugiai jaučiasi viešose vietose, gatvėse", - apie ateities planus pasakojo bei savo nuomone pasidalijo J. Juodis.

Valdas PRYŠMANTAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų