Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pareigas laikinai einantis pulkininkas Vaclovas Zabarauskas teigia nežinąs, kiek laiko jam dar teks dirbti vietoj sergančio generolo Algimanto Songailos.
Apie tai, ar dėl VSAT nustatomų korupcijos atvejų bei ryšių su abejotinos reputacijos asmenimis A. Songaila neketina palikti posto, V. Zabarauskas su VSAT vadu sakosi nekalbėjęs.
Ketvirtadienio spaudos konferencijoje atsakinėdamas į žurnalistų klausimus, V. Zabarauskas aiškino esąs paskirtas laikinuoju VSAT vadovu neapibrėžtam - A. Songailos ligos laikotarpiui. Pasak V. Zabarausko, šiuo metu A. Songaila gydomas Vidaus reikalų sistemos pareigūnų ligoninėje. Jam diagnozuotas širdies ritmo sutrikimas, padidėjęs kraujospūdis ir, kaip minėjo V. Zabarauskas, "kažkoks kasos susirgimas".
Nors kilus Prezidentūros skandalui pradėta viešai abejoti dėl A. Songailos galimybių toliau vadovauti VSAT, kadangi jo ir kitų šios tarnybos pareigūnų pavardės buvo paminėtos operatyvinėje Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje, VSAT vado pavaduotojas pulkininkas Zenonas Žymančiaus pabrėžė, kad vidinio imuniteto tarnybos pasieniečių korupcijos faktais aktyviai domėjosi visą laiką, o ne tik skandalo metu.
"Mes atliekame daugybę operatyvinių tyrimų, taip pat ir apie tuos žmones, kurie buvo paminėti ir VSD operatyvinėje pažymoje. Mūsų duomenys ir mūsų pradėtas darbas beveik visiškai sutapo su VSD pažyma", - teigė Z. Žymančius.
Jo žodžiais, dalis į VSD akiratį patekusių pareigūnų VSAT jau nedirba, šeši - perkelti į žemesnes pareigas, dėl kitų atliekamas ikiteisminis tyrimas.
Kaip informavo Z. Žymančius, iš viso per 2003 metus iš VSAT už įvairius pažeidimus drausmine tvarka atleisti 42 pareigūnai. Dar 18 išėjo iš darbo savo noru dėl neigiamų motyvų.
ELTA