• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviai, gyvenantys nerenovuotuose būstuose, moka iki 12 kartų didesnes sąskaitas už šildymą nei tie, kurių būstai yra nauji arba papildomai apšiltinti, konferencijoje apie šilumos energetikos sektoriaus pertvarkymą sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Jo pateikta statistika rodo, kad šildymo sezonu gyventojai gavo sąskaitas siekiančias nuo 100 iki 1200 litų. To priežastis – būsto gebėjimas išlaikyti arba paleisti vėjais tiekiamą šilumą.

REKLAMA

„Gyventojai, gyvenantys sovietinės statybos neapšiltintuose daugiabučiuose namuose, kuriems norint palaikyti 18-20 laipsnių temperatūrą šildymo sezono,  sunaudoja  2-3 kartus daugiau šilumos negu naujai pastatyti  arba renovuoti pastatai. Dėl šių aplinkybių susiklosto padėtis, kad 60  kv.m. butas per praėjusį šildymo sezoną mokėjo 540 Lt per mėnesį. Tie namai, kurie yra  labai prastos būklės, suvartojo energijos tiek, kad už šildymą reikėjo mokėti iki 1200 Lt per mėnesį. Tuo pačiu metu tos šilumos tiekimo įmonės, kurios pervedė savo šilumos gamybą ir pirko daug pigesnį biokurą, šilumos kilovatvalandės kaina buvo apie 22 ct – jų namų 60 kv. m. butas už šaltą vasarį mokėjo iki 100 Lt. Įsivaizduojate, koks tai yra didžiulis skirtumas?“ – stebinančią statistiką pateikė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, kad jau šiandien galima pasakyti, kiek kiekvienas butas ateinančią žiemą mokės už šildymą, nes joks teisės aktas negali sustabdyti šilumos nuostolių per kiauras sienas.

„Nuostolius gali sustabdyti tik varža, t.y. apšiltinti namai“, - teigė jis ir pridūrė, kad Lietuvai, siekiančiai efektyviai naudoti šilumos energiją yra tik du keliai - perėjimas prie biokuro vartojimo ir būstų apšiltinimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Biokuro resursai Lietuvoje yra du kartus didesni negu mes dabar vartojame“, - sakė jis.

V. Stasiūnas taip pat teigė, kad seno būsto papildomas apšiltinimas yra gerokai pigesnis nei naujos statybos būstai, o jų šilumos efektyvumas – vienodas.

„Vieno kvadratinio metro daugiabučio namo apšiltinimas, su namo vidaus sistemų sutvarkymu, apskaitos įrengimu ir taip toliau, kainuoja 300 litų, bet skelbiama, kad pirkite naujus butus, kurio vieno kvadratinio metro kaina yra nuo 4,5 tūkst. litų. Tuo metu už 300 litų galima apšiltinti vieną kvadratinį metrą ir gyventojai gyvena lygiai tokiomis pat sąlygomis kaip naujai pastatytuose namuose“, - tvirtino V. Stasiūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų