• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitiks su vyriausybės vadovybe, kad apsvarstytų Rusijos ekonominius ryšius su Ukraina, taip pat energetikos problemas, sakė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas, bet smulkiau to nekomentavo.

 Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitiks su vyriausybės vadovybe, kad apsvarstytų Rusijos ekonominius ryšius su Ukraina, taip pat energetikos problemas, sakė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas, bet smulkiau to nekomentavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybės kontroliuojamas gamtinių dujų koncernas „Gazprom“ nurodo, kad Ukraina laiku, iki vidurnakčio pirmadienį, nesumokėjo dujų sąskaitos už kovo mėnesį ir jau yra skolinga Rusijai 2,2 mlrd. dolerių.

REKLAMA

Ukrainos krizė kelia grėsmę subalansuotam Vokietijos biudžetui, sako finansų ministras

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble (Volfgangas Šoiblė) antradienį įspėjo, kad dėl neramumų Ukrainoje gali kilti grėsmė Berlyno tikslui ateinančiais metais turėti subalansuotą biudžetą.

REKLAMA
REKLAMA

W.Schaeuble dienraščiui „Bild“ sakė, jog „negali garantuoti“, kad Vokietijos išlaidos ateinančiais metais neviršys biudžeto pajamų, kaip jis prognozavo kovą.

„Niekas nežino, kaip, pavyzdžiui, klostysis reikalai Ukrainoje“, - pabrėžė ministras.

Tačiau W.Schaeuble, kuris prie finansų ministerijos vairo stovi nuo 2009-ųjų, nurodė, kad „šansai turėtų subalansuotą biudžetą yra geri“, ir „mes padarysime viską, kad tai įvyktų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokietija, kaip dauguma kitų Europos Sąjungos valstybių, yra smarkiai priklausoma nuo Rusijos energetikos ir dujų, tačiau pagrasino įvesti ekonomines sankcijas Maskvai, jei ši toliau eskaluos neramumus Ukrainoje po praėjusį mėnesį įvykdytos Krymo aneksijos.

REKLAMA

W.Schaeuble antradienį rengiasi parlamente pristatyti planus, kaip nuo 2015 metų nuolat turėti subalansuotą biudžetą.

Didžiausios Europos ekonomikos biudžeto deficitas 2014 metais sudarys tik 6,5 mlrd. eurų ir bus mažiausias per keturis dešimtmečius, praėjusį mėnesį paskelbė W.Schaeuble.

REKLAMA

Praėjusiais metais Vokietijos biudžeto deficitas siekė 22,1 mlrd. eurų.

ES ketina įšaldyti naujo Rusijos dujotiekio "South Stream" projektą

Europos Sąjunga (ES) priartėjo prie sprendimo įšaldyti naujo Rusijos eksporto dujotiekio "South Stream" projektą, rašo "The Daily Telegraph".

Informacija apie tokius Briuselio planus nutekėjo po Europos Komisijos (EK) vadovo Jose Manuel Barroso (Žozė Manuelio Barozu) susitikimo su Bulgarijos politikais. Teigiama, jog EK prezidentas pareikalavo, kad Bulgarija nesipriešintų naujam Briuselio požiūriui į šį projektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Mes prašome, kad Bulgarija būtų labai atsargi", - J.M.Barosso cituoja "The Daily Telegraph".

Oficialiais duomeninis, susitarimai dėl "South Stream" kol kas tebegalioja, tačiau šie EK vadovo pasisakymai patvirtina gandus, kad projektas "politiškai miręs", rašo "The Daily Telegraph".

Anot leidinio, 50 mlrd. JAV dolerių vertės projekto įšaldymas būtų pirmoji rimta Briuselio bausmė Maskvai už Krymo aneksiją.

REKLAMA

2 380 kilometrų ilgio "South Stream", kurį pradėta tiesti pernai gruodį, yra strategiškai svarbus "Gazprom" projektas. Jis leistų aplenkiant Ukrainą pumpuoti dujas į ES rinką per Juodąją jūrą, Bulgariją, Vengriją, Austriją, Slovėniją, Kroatiją, Serbiją, Graikiją. 63 mlrd. kubinių metrų dujų metinio pralaidumo dujotiekį planuota nutiesti iki 2015 metų pabaigos.

REKLAMA

EK praėjusių metų pabaigoje rekomendavo Rusijos dujų monopolininkui "Gazprom" keisti ES teisei prieštaraujančius susitarimus su Europos valstybėmis dėl dujotiekio "South Stream" teisimo. Tuo tarpu Rusija tvirtina, kad dvišaliai susitarimai dėl dujotiekio yra viršesni nei ES vidaus taisyklės, ir ginčija ES trečiajame energetikos pakete nustatytą draudimą vienai įmonei valdyti ir dujotiekius, ir skirstymo tinklus, kuriuo ES siekia didinti konkurenciją ir sumažinti žemyno priklausomybę nuo Rusijos valstybės valdomos įmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"South Stream" akcininkai yra "Gazprom", Prancūzijos EDF, Vokietijos "Wintershall" ir Italijos ENI.

Šis projektas laikomas varžovu planuojamiems Europos dujotiekiams - "Nabucco West" ir Transadrijos vamzdynui (TAP) - kuriais tikimasi pumpuoti dujas iš didžiulio Šaz Denizo telkinio Azerbaidžane.

Rusija jau nutiesė dujotiekį "Nord Stream", kurio dauguma akcijų priklauso "Gazprom" ir kuriuo dujos pumpuojamos į Vokietiją, aplenkiant tranzito šalis Rytų Europoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų