Sekmadienį įvyks Rusijos parlamento rinkimai. Užsienio spauda ir toliau nagrinėja rinkimų prognozes ir galimą įtaką Rusijos ateičiai. Les Echos pakalbino Rusijos pramonininkų ir verslininkų sąjungos viceprezidentą Igorį Jurgensą, kuris išdėstė savo nuomonę apie V. Putiną ir Vakarų prognozuojamą Rusijos stagnaciją.
„Naujoji Dūma bus panaši į dabartinę, šviežio kraujo srauto joje nebus. Ženkliai Rusijos gyventojų daliai Putino lozungai vis dar išlaiko savo patrauklumą ir įtikinamumą. Kas liečia oligarchus, po 2003 metų ir Chodorkovskio bylos jie nesikiša į politiką ir daro tai, ko iš jų reikalauja Kremlius. Tačiau žvelgiant iš inteligencijos ir kūrybiškiausios Rusijos gyventojų dalies pusės, šie rinkimai neatneš jiems nieko gero. Kalba eina ne tik apie intelektualus, tačiau ir verslininkų elitą. Kapitalo nuotekis šiais metais sudarė 70 milijardų JAV dolerių, ir tai nėra atsitiktinumas“, - teigia Jurgensas.
Pasak Jurgenso, ateinantys rinkimai neprives prie Vakarų taip garsiai prognozuojamos Brežnevo pobūdžio Rusijos stagnacijos, nes Putinas nėra kvailas. Jis puikiai supranta, kad stagnacija prives prie revoliucijos, kaip Egipte. Šiandien rinkiminės kampanijos metu dominuoja nacionalistinis ir konservatyvus tonas, nes Putinui reikia patenkinti tiek savo aplinką, tiek ir žmones, tačiau jau po rinkimų politinis kursas bus koreguojamas. Putinas yra pažadėjęs, kad Dmitrijus Medvedevas taps ministru pirmininku. Jis savo pažadą išlaikys, bent jau pirmuosius porą savo prezidentavimo metų. „Mūsų analitinis centras padarys viską, kad Dmitrijus Medvedevas gautų realią valdžią prie prezidento Putino. Mes sieksim įtakoti šiuos procesus.“ Taip pat tikimasi, kad Putinas į savo komandą ir į valdžią sugrąžins V. Kudriną, kurį iš finansų ministro posto pašalino Medvedevas, praneša Inopressa.
Jurgsensas taip pat pripažino, kad iki šiol laiko D. Medvedevą labiau tinkančiu būti prezidentu, vedančiu Rusiją į priekį: „Jis iš tiesų norėjo antrosios kadencijos, tačiau pralaimėjo dėl spaudimo. Vertindamas kadenciją baigiančios Dūmos darbą, Jurgensas teigia, kad ji buvo “labai disciplinuota ir pavaldi V. Putinui" ir dėl to priėmė reformas, reikalingas Putinui ir jo partijai. Vis dėlto, kas liečia strategines reformas, būtinas ekonomikos modernizacijai, jai pasigirti nėra kuo.
Taip pat skaitykite: